Verslas

2015.09.08 13:45

Salės vėl pilnos: bilietus graibsto ir į teatrą, ir į sporto varžybas

Lietuvoje padidėjo įvairių renginių lankomumas. Bilietų platintojai pastebi, kad  tūkstančių žiūrovų sulaukia ne tik populiarių atlikėjų koncertai ar sporto varžybos, bet ir tokie renginiai kaip motokroso ar karatė čempionatai. Tačiau lietuviai mielai plūsta ir į teatrą.

Lietuvoje padidėjo įvairių renginių lankomumas. Bilietų platintojai pastebi, kad  tūkstančių žiūrovų sulaukia ne tik populiarių atlikėjų koncertai ar sporto varžybos, bet ir tokie renginiai kaip motokroso ar karatė čempionatai. Tačiau lietuviai mielai plūsta ir į teatrą.

„Krizė galų gale baigėsi. Žmonėms atsibosta visą laiką apie tai girdėti, jie nori toliau gyventi. Ir kitas dalykas – vyksta įprasti pakilimai ir nuosmukiai kultūros gyvenime. Mūsų teatre vyksta didžiulis pakilimas jau trečią sezoną iš eilės“, – tvirtina Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) generalinio direktoriaus pavaduotoja Ieva Skaržinskaitė.

Bilietų kainos į renginius auga

Bilietų platinimo bendrovė „Tiketa“ fiksuoja labiausiai augusią apyvartą per visą savo gyvavimo istoriją. Anot „Tiketos“ vadovo, lankančiųjų renginius išties padaugėjo.

„Tarkime, jei pažiūrėtume per prizmę renginių, į kuriuos buvo visiškai išparduoti bilietai, tai 2012-aisisais tokių buvo 790, o 2013-aisiais – iki 900. Vadinasi, žmonės grįžta į renginius ir mieliau perka bilietus į juos“, – sako A. Žiauberis.

Tačiau, anot jo, bilietų kainos į renginius ne mažėja, o tendencingai auga. Jei 2012-aisiais vidutinė „Tiketos“ platinamų renginių kaina buvo 45 litai, tai šiuo metu ji siekia beveik 50 litų.

A. Žiauberio teigimu, plečiasi renginių pasiūla ir didėja įvairovė. Anksčiau tarp renginių, į kuriuos bendrovė parduodavo bilietus, vyravo koncertai ir sporto varžybos. Šiandien žmonės noriai perka bilietus ir į pasaulio karatė ar motokroso čempionatus ar į, pavyzdžiui, Dalai Lamos paskaitą.

Vis dėlto populiariausi iki šiol išlieka įvairaus žanro koncertai – tiek populiariosios estrados, tiek klasikinės muzikos.

„Mus džiugina ta tendencija, kad Lietuvos vartotojas pradeda pildyti sales ne tik pasaulinio lygio žvaigždžių koncertuose, bet ir Lietuvos atlikėjų koncertuose“, – atkreipia dėmesį „Tiketa“ vadovas.

Jis taip pat pastebi, kad Vilnius tampa viso regiono centru – į tokius koncertus kaip Lanos Del Rey ar „Scorpions“, šeimos šou „Disney On Ice“ ar „Cirque du Soleil“ pasirodymus atvažiuoja nemažai žmonių iš kaimyninių šalių – Kaliningrado apskrities, Baltarusijos.

Žmonėms įkyrėjo krizė

Savo ruožtu LNDT atstovė I. Skaržinskaitė džiaugiasi, kad ir į jų teatrą žiūrovai plūsta taip pat noriai kaip ir į kitus renginius.

„Mes, žiūrėdami į praėjusius metus ir jų statistiką, taip pat galime pasakyti, kad matome augimą, tiek kalbant apie žiūrovų skaičių, tiek apie pajamas“, – teigia I. Skaržinskaitė.

Pasak jos, populiariausi LNDT –  nacionalinės dramaturgijos spektakliai. „Jau kelintą sezoną iš eilės galime pasakyti, kad LNDT trejetukas yra „Katedra“, „Išvarymas“ ir „Atžalynas“, – sako LNDT gen. direktoriaus pavaduotoja.

Paklausta, kokios yra išaugusio spektaklių lankomumo priežastys, I. Skaržinskaitė teigia mananti, kad jos – kompleksinės.

„Pirma, tai girdime ir tikriausiai jaučiame, kad krizė galų gale baigėsi. Žmonėms atsibosta visą laiką apie tai girdėti, jie nori toliau gyventi. Ir kitas dalykas – vyksta įprasti pakilimai ir nuosmukiai kultūros gyvenime. Mūsų teatre vyksta didžiulis pakilimas jau trečią sezoną iš eilės“, – teigia I. Skaržinskaitė.

Jos teigimu, tai – kryptingo darbo rezultatas, tačiau LNDT atstovė sako pastebinti tendenciją, kad, nepaisant to, kokia pasaulinio lygio žvaigždė beatvažiuotų, lietuviai renkasi lietuvišką renginį, jei tik juos tenkina jo kokybė.