Verslas

2014.01.15 23:46

A. Butkevičius: L. Graužinienės pasisakymai euro įvedimui nebetrukdys

ELTA 2014.01.15 23:46

Vyriausybėje ir valdančiojoje koalicijoje nebėra jokių abejonių ar nesutarimų dėl euro įvedimo perspektyvų, tikina Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Vyriausybėje ir valdančiojoje koalicijoje nebėra jokių abejonių ar nesutarimų dėl euro įvedimo perspektyvų, tikina Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Po trečiadienį vykusio Vyriausybės posėdžio, kuriame ministrų kabinetas pritarė Finansų ministerijos parengtam euro įvedimo Lietuvoje įstatymo projektui, premjeras išsklaidė visas iki šiol kilusias abejones.

„Viskas yra dirbama pagal planą ir Vyriausybės posėdžio metu nė vienas ministras nepriekaištavo, ir jokių kitų minčių neturėjo“, – sakė jis.

Konkrečios pozicijos Vyriausybės vadovas laikėsi ir komentuodamas ankstesnes Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės abejones. Anot A. Butkevičiaus, šie pasisakymai neturės jokios įtakos euro įvedimo procesui ar visuomenės nuomonei.

„Galiu pasakyti – nekliudys“, – užtikrino A. Butkevičius.

Kaip jau skelbta, antradienį Premjeras Algirdas Butkevičius patikino susitaręs su Seimo pirmininke „darbiete“ Loreta Graužiniene, kuri anksčiau teigė matanti galimybę įvesti eurą tik gerokai didinant minimalią algą, kad euras turi būti įvestas 2015 metais.

„Nenorėčiau atskleisti visų detalių, ką kalbėjome su Seimo Pirmininke, bet galiu pasakyti, kad mūsų pokalbis pasibaigė bendru sutarimu, kad euras turėtų būti įvestas 2015 metais“, – LRT radijui sakė A. Butkevičius.

Kalbas apie tai, kad Lietuvai nereikėtų skubėti įsivesti eurą, Premjeras tuomet įvertino kaip siekį užsidirbti politinių dividendų.

„Manau, kad spekuliacija, kuri šiuo metu vyksta viešojoje erdvėje, artimiausiu metu turės būti išsklaidyta. Manau, kad tikrai nėra laikas kalbėti apie referendumą. (...) Vertinu kaip tam tikrą partijų norą užsitarnauti galbūt tam tikrus politinius balus“, – sakė Vyriausybės vadovas.