Verslas

2014.01.15 23:41

Pensijų kompensavimo tvarka paaiškės iki vasario

ELTA 2014.01.15 23:41

Per krizę sumažintas pensijas iš dalies jau bus galima grąžinti šiais metais, sako Premjeras Algirdas Butkevičius. Konkretesni pasiūlymai, kaip tai ketinama padaryti, žadami pateikti per dvi savaites.

Per krizę sumažintas pensijas iš dalies jau bus galima grąžinti šiais metais, sako Premjeras Algirdas Butkevičius. Konkretesni pasiūlymai, kaip tai ketinama padaryti, žadami pateikti per dvi savaites.

„Šiandien per pasitarimą Vyriausybėje aš paprašiau, kad kartu su manimi ekspertai posėdžiautų, ir galiu pasakyti, kad tam tikrų pasiūlymų pateikė Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar kai kurių frakcijų atstovai, ir tikrai tikimės, kad per dvi savaites gal jau bus sukonkretinti pasiūlymai, kaip kompensavimo mechanizmas turės pradėti veikti“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo sakė A. Butkevičius.

ELTA jau skelbė, kad trečiadienį į antrąjį posėdį susirinkusi Pensijų kompensavimo darbo grupė sutarė, kad per sunkmetį sumažintų pensijų kompensavimas prasidės šiais metais.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, darbo grupė, kurios posėdyje dalyvavo ir Premjeras A. Butkevičius, sutarė – kompensavimas prasidės šiais metais.

„Yra parengta keletas kompensavimo mechanizmų ir jie pirmadienį bus pristatyti koalicijos Politinei tarybai“, – pabrėžė ministrė A. Pabedinskienė, kuri ir vadovauja darbo grupei.

Pasak A. Pabedinskienės, po Politinės tarybos sprendimų teliks įgyvendinti techninius kompensavimo įgyvendinimo sprendimus.

Ministrė pakartojo, kad jos nuostata dėl kompensavimo principo – kompensuoti dalimis, bet visiems – išlieka nepakitusi.

Darbo grupės, kuri savo siūlymus turės pateikti iki vasario vidurio, nariai, be A. Pabedinskienės, yra finansų ministras Rimantas Šadžius, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcijos narys Algimantas Dumbrava, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė Rita Tamašunienė, Darbo partijos narys Valentinas Bukauskas, socialdemokratas Algirdas Sysas, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Laisvūnas Bartkevičius ir A. Pabedinskienės patarėja Giedrė Vitienė.

Pagal Seimo nutarimą Vyriausybė pensijų kompensavimo mechanizmus turėtų pateikti iki kovo 1 dienos. Pensijos dėl ekonominės krizės praėjusios kadencijos Seimo sprendimu buvo sumažintos 2010-2011 metais.

Skaičiuota, kad joms kompensuoti prireiks per milijardą litų. 2013 m. lapkričio duomenimis, senatvės pensijų gavėjų skaičius siekė 599,4 tūkst., netekto darbingumo pensijų gavėjų buvo 143,9 tūkst., invalidumo pensijų gavėjų – 70 tūkst.