Verslas

2014.01.15 14:23

Keturios parapijos gavo nuosavybės teisę į nekilnojamąjį turtą

LRT.lt 2014.01.15 14:23

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos siūlymui pripažinti Gruzdžių Švč. Trejybės parapijai, Kėdainių stačiatikių Viešpaties atsimainymo parapijai, Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo parapijai ir Šiupylių Šv. Aloyzo parapijai nuosavybės teises į šių parapijų faktiškai valdomus bažnyčių, cerkvės, koplyčių ir varpinės pastatus.

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos siūlymui pripažinti Gruzdžių Švč. Trejybės parapijai, Kėdainių stačiatikių Viešpaties atsimainymo parapijai, Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo parapijai ir Šiupylių Šv. Aloyzo parapijai nuosavybės teises į šių parapijų faktiškai valdomus bažnyčių, cerkvės, koplyčių ir varpinės pastatus, praneša Vyriausybės kanceliarija.
 
Iki 1948 metų, kuomet buvo paskelbtas maldos namų pastatų nacionalizavimas, šie maldos namai buvo parapijų nuosavybė. Sovietmečiu šie pastatai ir toliau buvo naudojami parapijų religinėms reikmėms.
 
Pripažinus religinių bendruomenių nuosavybės teises į minėtus sakralinius objektus, kurių dalis yra įrašyta į Kultūros vertybių registrą, šios religinės bendruomenės galės įregistruoti nuosavybės teises į juos Nekilnojamojo turto registre.