Verslas

2014.01.15 14:48

J. Neverovičius: sprendimai dėl VAE – pirmąjį šių metų pusmetį

BNS 2014.01.15 14:48

Sprendimas dėl naujos atominės elektrinės (AE) projekto gali būti priimtas pirmąjį šių metų pusmetį. Vėliau bendrą sprendimą turėtų patvirtinti Baltijos šalių premjerai.

Sprendimas dėl naujos atominės elektrinės (AE) projekto gali būti priimtas pirmąjį šių metų pusmetį. Vėliau bendrą sprendimą turėtų patvirtinti Baltijos šalių premjerai.

Tai po pirmojo komisijos, kuri svarstė elektros rinkos Baltijos šalyse klausimus ir Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto ateitį, posėdžio žurnalistams sakė J. Neverovičius.

„Viskas priklauso nuo mūsų pačių, nuo regioninių partnerių, strateginio investuotojo. Šiandien suderintas veiksmų planas įgalina mus priimti sprendimus per pirmąjį šių metų pusmetį“, – sakė J. Neverovičius, atsakydamas į klausimą, iki kada turėtų būti apsispręsta dėl AE projekto, ir ar yra galutinis terminas, kada dėl to turi būti sprendimai.

„Aš manau, tas gali paaiškėti, kai vyriausybiniu lygiu susitiks mūsų atstovai ar patys premjerai“, – pridūrė ministras.

J. Neverovičius pabrėžė, jog Lietuvai reikia konkurencingo elektros gamybos šaltinio ir AE yra vienas variantų, tačiau projektas gali būti įgyvendintas regioniniu mastu.

„Aš tikiu, kad būsime pajėgūs pateikti visus pasiūlymus ir atsakymus premjerams per pirmąjį pusmetį“, – teigė J.Neverovičius.

Jis sakė, jog regioniniai partneriai konstruktyviai vertina dabartinius pokalbius dėl VAE projekto.

„Aš tikrai to nepasakyčiau (kad jų dėmesys projektui blėsta – BNS). Įvertinčiau, kad žiūrima labai pragmatiškai ir konkrečiai – tokio masto projektui tai kaip tik gerai, kad mes nesivadovaujame emocijomis, skaičiuojame, nagrinėjame, atsakinėjame į visus klausimus. Toks konstruktyvus požiūris ir kalbėjimas, atsakant į praktinius klausimus, jis yra geras“, – teigė energetikos ministras.

A. Butkevičiaus vadovaujamoje komisijoje dar dirba Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, aplinkos, finansų, teisingumo, susisiekimo užsienio reikalų ir ūkio ministrai Valentinas Mazuronis, Rimantas Šadžius, Juozas Bernatonis, Rimantas Sinkevičius, Linas Linkevičius ir Evaldas Gustas.

Nacionalinė komisija sprendžia elektros gamybos, sinchronizavimo ir rinkos veikimo klausimus ir formuluos pasiūlymus Baltijos Ministrų Tarybos Vyresniųjų pareigūnų komitetui. Ji parengs veiksmų planą ir iki gegužės 1 dienos pateiks Vyriausybei siūlymus dėl naujos AE projekto bendrovės įsteigimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.