Verslas

2014.01.15 11:36

V. Kučinskui leista įsigyti ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą

BNS 2014.01.15 11:36

„Arvi“ įmonių grupės savininko verslininko Vidmanto Kučinsko valdomai bendrovei „Investicijų ir inovacijų fondas“ leista įsigyti ir valdyti iki 100 proc. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto akcijų. „Arvi“ valdybos narys Justas Kučinskas neatskleidžia, kiek universiteto akcijų perka grupė.

„Arvi“ įmonių grupės savininko verslininko Vidmanto Kučinsko valdomai bendrovei „Investicijų ir inovacijų fondas“ leista įsigyti ir valdyti iki 100 proc. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto akcijų. „Arvi“ valdybos narys Justas Kučinskas neatskleidžia, kiek universiteto akcijų perka grupė.

„Iš principo niekas nesikeičia, tai yra tęstinis procesas. Tiesiog formalumas reikalavo Konkurencijos tarybai duoti užklausimą visam 100 proc. (ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto akcijų – BNS). Bet iš principo mūsų ta akcijų dalis, kuri buvo numatyta, kuri išlieka konfidenciali, ji nesikeičia. Mes neįsigijam 100 proc. akcijų, bet akcijų santykis, mūsų partnerių prašymu, išlieka konfidencialus“, – BNS sakė J. Kučinskas.

„Arvi“ valdybos narys atsisakė atskleisti sandorio vertę, kuri, jo teigimu, taip pat yra konfidenciali. Anot jo, gavus tarybos leidimą, sandorį tikimasi užbaigti sausio mėnesį.

„Šiek tiek priklausys galbūt nuo visokių formalumų, sausio pabaigoje–vasario pradžioje sandoris bus įvykdytas“, – kalbėjo „Arvi“ valdybos narys.

Jis pakartojo, kad viena iš universiteto steigėjų – Norvegijos verslo mokyklos (angl. BI Norwegian Business School) – išliks smulkiąja akcininke, o jos atstovai toliau dirbs universiteto valdyboje.

Konkurencijos taryba leidimą suteikė antradienį.

„Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis ar itin apribota konkurencija atitinkamoje rinkoje“, – rašoma tarybos pranešime.

Skelbta, kad didžiausia ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto akcininke pernai spalį tapo V. Kučinsko valdoma kompanija „Arvi“, kuri universiteto valdymą perėmė iš jo steigėjų – Norvegijos verslo mokyklos (angl. BI Norwegian Business School) ir Norvegijos verslo plėtros fondo „Innvation Norway“.

V. Kučinskas valdo 66,67 proc. Investicijų ir inovacijų fondo akcijų, 16,67 proc. priklauso Ramūnui Malinauskui, 10,4 proc. – Rimai Urbaitienei, po 3,13 proc. – Martynui Urbaičiui ir Šarūnei Liutkevičienei.

„Arvi“ įmonių grupė veikia trąšų, pašarų ir cukraus gamybos, mėsos perdirbimo, gyvūninės kilmės atliekų utilizavimo ir krovinių ekspedijavimo srityse. Grupė vienija 22 įmones Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje, Rumunijoje, Ukrainoje ir Kroatijoje.

1999 metais įkurtas ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas yra pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.