Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Premjeras: Rusijos rinka bus atidaryta visiems pienininkams

BNS 2015.09.08 13:45

Netrukus visos Lietuvos pieno perdirbimo įmonės galės savo produktus vežti į Rusiją, sako Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.

Netrukus visos Lietuvos pieno perdirbimo įmonės galės savo produktus vežti į Rusiją, sako Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius.

„Įveikta pieno produktų blokada į Rusiją. Vakar gavau laišką, tiesiogiai adresuotą man ir institucijai, kuri kontroliuoja pieno produktų kokybę, kad jau bus atidaryta rinka ir kitoms pieno tiekimo įmonėms“, – šeštadienį per Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos posėdį pranešė A. Butkevičius.

Anksčiau tai yra teigęs ir naujasis Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Ketvirtadienį susitikęs su premjeru jis sakė patvirtinęs „Rospotrebnadzor“ pranešimą, kad klausimas praktiškai išspręstas – Lietuvos pieno produkcija į Rusijos rinką grąžinama etapais.

Po trijų mėnesių pertraukos leidimą vėl vežti produktus į Rusiją 2013 metų gruodžio pabaigoje buvo gavusi vienintelė bendrovė „Pieno žvaigždės“. Leidimo dar laukia „Rokiškio sūris“, „Žemaitijos pienas“ ir Vilkyškių pieninė.

Visos keturios bendrovės Rusijoje gaudavo 20–40 proc. savo pajamų, todėl Rusijos rinka joms yra labai svarbi.

Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos „Rospotrebnadzor“, sieną pieno perdirbėjams uždariusi pernai spalio 7 dieną, skelbė, kad lietuviškos pieno produkcijos importas į Rusiją sustabdytas dėl nepakankamo produktų saugumo, bet Europos Sąjungos (ES) Tarybai tuomet pirmininkavusios Lietuvos ir ES pareigūnai tai vadino politiškai motyvuotu žingsniu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi