Verslas

2015.09.08 13:45

L. Graužinienė ir A. Butkevičius nerado bendro susitarimo dėl euro įvedimo

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Premjero ir Seimo Pirmininkės susitikime ir toliau nerasta bendro valdančiųjų sutarimo dėl euro įvedimo 2015 metais.

Premjero ir Seimo Pirmininkės susitikime ir toliau nerasta bendro valdančiųjų sutarimo dėl euro įvedimo 2015 metais.

Nors Loreta Graužinienė abejoja įsivedimo data, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius tvirtai įsitikinęs, kad kitais metais eurą Lietuva turės. Tuo metu darbo partija euro įsivedimo klausimą dar žada svarstyti.

Dar viena valdančiosios koalicijos partnerė – partija Tvarka ir teisingumas – yra pareiškusi, kad dėl euro reikia surengti referendumą ir tik tada priimti sprendimus. Kitą savaitę politinėje taryboje vis dėlto žadama pristatyti euro įvedimo strategiją. Tada tikimasi daugiau aiškumo dėl bendros valdančiųjų pozicijos. A. Butkevičius atmeta kaltinimus, kad su koalicijos partneriais per mažai kalbėta apie euro įsivedimą.

„Jokių kalčių neprisiimu, Vyriausybės programoje yra nurodyta, gal kai kam trūko informacijos, kurią mes vėl pateiksime. Pagal Konstituciją Vyriausybė turi vykdyti savo programoje numatytas priemones. Jokių kaltų ieškoti nereikia. Tai yra mano, kaip premjero, vienas iš išsikeltų ambicingų planų. Mano nuomone, 2015 metais Lietuva turės eurą“, – teigė premjeras.

„Kitą savaitę laukiame informacijos iš finansų ministro ir Lietuvos banko vadovo. Tikrai koalicijos partneriai išklausys informaciją. Tikimės ir skaičiavimo, ir viso plano, ir ekonominio pagrindimo. Tuomet grįšime į partijų tarybą, dar kartą kalbėsimės su partiečiais. Esu Darbo partijos pirmininkė, į savo pareigas žiūriu labai atsakingai, todėl turiu grįžti ir informaciją pateikti Darbo partijos tarybai tam, kad vyktų partinė diskusija dėl terminų, dėl skaičiavimų, dėl pliusų ir minusų. Tikiu, kad visi koalicijos partneriai ras bendrą sutarimą“, – sakė L. Graužinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt