Verslas

2015.09.08 13:45

L. Graužinienė: euro įvedimo data nederinta su koalicijos partneriais

BNS 2015.09.08 13:45

Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė pareiškė, jog su valdančiosios koalicijos partneriais nebuvo derinta euro įvedimo data. Ji sako nesanti euro priešininkė, nors teigia nepalaikysianti euro įvedimo, jei dėl to nebus sutarta koalicijoje.

Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė pareiškė, jog su valdančiosios koalicijos partneriais nebuvo derinta euro įvedimo data. Ji sako nesanti euro priešininkė, nors teigia nepalaikysianti euro įvedimo, jei dėl to nebus sutarta koalicijoje.

„Aš visada už tai, kad dirbtume tvarkingai. Koalicijoje socialdemokratai nesitarė dėl datos įvedimo. Ministras pirmininkas pats pareiškė, kad nuo 2015 metų turėsime eurą. Kiek suprantu, tuo metu nebuvo net ir su prezidente suderinęs. Manau, kad Ministras Pirmininkas turėjo pasikalbėti su koalicijos partneriais, mes būtume įvertinę visą ekonominę, finansinę situacija, visas skolas gyventojams ir būtume diskutavę, kuri ta data“, – trečiadienį interviu Žinių radijui pareiškė L. Graužinienė.

„Aš nesu euro priešininkė, bet pirmiausia reikia pažiūrėti, kada jį įvesti. Mes labai greitai pasakome, kad estai, latviai įsivedė, bet pasižiūrėkime – visiškai kita situacija buvo“, – pridūrė Seimo pirmininkė.

Vėliau Darbo partijos pirmininkė pripažino, jog nepalaikys euro įvedimo, nesutarus dėl to koalicijoje.

„Vien dėl to, kad mes gražiai atrodytume, kad įvedame eurą, neatsižvelgę, kas čia pas mus darosi ekonomikoje, kokia socialinė padėtis mūsų gyventojų, – tai aš prieš tokį įvedimą“, – kalbėjo L. Graužinienė.

Ji tikino žinanti, kad Europos Sąjunga ir Europos Komisija siekia, jog šalys narys kuo greičiau prisijungtų prie euro zonos dėl kuriamos Bankų sąjungos.

„Jeigu sąžiningai pasakytume, tai dabar, kai yra sutarta dėl bendros Bankų sąjungos, tai pati Europos Sąjunga, Europos Komisija yra suinteresuota, kad visos valstybės kuo greičiau taptų euro zonos narėmis. (...) Tai turbūt daugiau nori net ir pati Europos Sąjunga, kadangi valdyti bendrą Bankų sąjungą su skirtingomis valiutomis, jūs suprantant, kad yra nelengva“, – kalbėjo L. Graužinienė.

Pasak jos, dėl euro įvedimo būtinos tolesnės diskusijos tarp koalicijos partnerių. Anot Seimo vadovės, kiti valdančiosios koalicijos partneriai – partija „Tvarka ir teisingumas“ – nėra patenkinti siekiu įsivesti eurą 2015 metais.

Koalicinės Vyriausybės programoje tarp neatidėliotinų veiklos prioritetų įtvirtintas siekis pasirengti įsivesti bendrąją Europos valiutą eurą ir tapti visateise euro zonos nare, kai tai taps įmanoma pagal nustatytus konvergencijos kriterijus.

„Tinkamai pasirengsime, kad Lietuva įsivestų bendrąją Europos valiutą eurą ir taptų visateise euro zonos nare, kai mūsų šaliai tai taps įmanoma pagal nustatytus konvergencijos kriterijus“, – teigiama Vyriausybės programoje.

Lietuva siekia įvesti eurą 2015 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.