Verslas

2015.02.14 17:32

A. Butkevičius dėl MMA nuspręs kitą pusmetį

Pirmame šių metų pusmetyje valdžia planuoja apsispręsti dėl per sunkmetį sumažintų pensijų kompensavimo, o antrąjį – dėl atlyginimų, taip pat ir minimalaus mėnesinio (MMA), didinimo.

Pirmame šių metų pusmetyje valdžia planuoja apsispręsti dėl per sunkmetį sumažintų pensijų kompensavimo, o antrame – dėl atlyginimų, taip pat ir minimalaus mėnesinio (MMA), didinimo.

Tokius planus antradienį LRT radijui dėstė premjeras Algirdas Butkevičius.

Jis sakė, kad tai, kiek MMA galės būti didinama nuo 2015 m. bus galima pasakyti įvertinus makroekonominius rodiklius.

Ministras pirmininkas taip pat pabrėžė, jog reikėtų įvertinti ir kokios finansinės galimybės didinti darbo užmokestį, kad neatsirastų tokia darbo apmokėjimo sistema, kuomet nekvalifikuota darbo jėga gauna tokį patį atlyginimą kaip ir kvalifikuota.

Paklaustas, kaip vertina Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės pasiūlymą nuo 2015 m. MMA didinti iki 1509 Lt. ir kodėl tai siejama su euru, premjeras sakė, kad, jo manymu, šių siūlymu nereikėtų su juo sieti.

„Pastebėjau, kad paskutiniu metu daug kas siejama su euro įvedimu, jeigu kalbame apie finansinius, ekonominius dalykus. Turiu aiškiai pasakyti, kad nesiūlyčiau nei MMA didinimo, nei pensijų kompensavimo sistemos įgyvendinimo sistemos sieti su euru“, – sakė A. Butkevičius.

Valdančiųjų partijų politinė taryba antradienį turėtų svarstyti Seimo Pirmininkės L. Graužinienės pasiūlymą nuo 2015 m. MMA didinti iki 1509 Lt.