Verslas

2014.01.07 16:36

Daugiavaikės motinos turės įrodyti, kad užaugino dorus vaikus

Nuo sausio valstybines antrojo laipsnio pensijas gali gauti motinos, išauginusios 5 ir daugiau vaikų.  Tačiau su viena sąlyga – vaikai turi  būti išauklėti dorais piliečiais.

Nuo sausio valstybines antrojo laipsnio pensijas gali gauti motinos, išauginusios 5 ir daugiau vaikų.  Tačiau su viena sąlyga – vaikai turi  būti išauklėti dorais piliečiais. Motinos raginamos kuo greičiau kreiptis į vietos savivaldybes.

63 metų Panevėžio rajono Gegužinės kaimo gyventoja Laimutė Gelažienė išaugino 4 sūnus ir dukterį. Neturėdama reikiamo darbo stažo, gauna tik 360 litų šalpos išmoką. Žinia, kad gali gauti dar 400 litų – antro laipsnio valstybinę pensiją – šeimą pradžiugino.

„Senam pensininkui kam pinigų bereikia – vaistams, pas gydytoją nueiti, mokesčiams“, – sako L. Gelažienė.

Julijonas Gelažius žurnalistams tvirtina, kad su žmona užaugino dorus ir gerus vaikus, kurių nei vienas nepadarė jokių nusikaltimų.

Tačiau patvirtinimo žodžiu, kad vaikai išauklėti  dorais piliečiais, nepakaks. Į savivaldybės socialinės paramos skyrių pensinio amžiaus motinos, išauginusios 5 iki aštuonerių metų vaikus, turės pristatyti ne tik savo biografiją, vaikų gimimo liudijimus, bet ir jų charakteristikas iš darboviečių ar mokymo įstaigų. 

Vien Panevėžio rajone tokių motinų yra 168. Pasak savivaldybės atstovų, daugiausiai sulaukiama klausimų dėl emigravusių vaikų.

„Jeigu vaikas legaliai gyvena ir dirba užsienyje, nebus jokių problemų. Darbovietė parašys charakteristiką, kurią išvertus bus galima pridėti prie dokumentų“, – informuoja Panevėžio rajono savivaldybės Globos ir rūpybos sk. vedėja Aldona Paškevičienė.

Teistų vaikų motinos negalės pretenduoti į valstybinę pensiją. Jas gaus tik tos, kurių kandidatūras pateiks savivaldybė, o valstybinių pensijų komisija joms pritars. Motinos turi būti sulaukusios pensinio amžiaus arba turėti iki 40 proc. nustatytą darbingumą. 400 litų pensija bus skiriama nuo kito mėnesio dienos, mokama už praeitą mėnesį. Terminas, iki kada pristatyti dokumentus, nenurodomas.

Statistikos departamento duomenimis, motinų išauginusių 5 ir daugiau vaikų, Lietuvoje yra beveik 20 tūkst.