Verslas

2014.01.06 10:43

Ekspertai: Draudikų kainų karai turėtų tęstis

BNS2014.01.06 10:43

Ekspertai prognozuoja, kad 2014 metais draudimo rinkoje tęsis kainų karai, rašo portalas eversus.lt.

Ekspertai prognozuoja, kad 2014 metais draudimo rinkoje tęsis kainų karai, rašo portalas eversus.lt.

„Pastaraisiais metais tai vienas, tai kitas rinkos dalyvis tampa ypač agresyvus, nes taip siekia padidinti savo rinkos dalį. Tačiau dažnai tai daroma pelningumo sąskaita“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Finansų departamento direktorius Laimonas Devyžis.

Jo nuomone, konkurencijos ypatumus geriausiai atspindi transporto priemonių valdytojų privalomo draudimo rinka ir jos pelningumas: nuo 2004 metų šis produktas visiems yra nuostolingas, o tokia tendencija išliks ir 2014 metais.

2013-uosius draudimo rinkos dalyviai vadina gerais metais, nes draudimo rinka augo beveik dvigubai greičiau nei prognozavo ekspertai. Jei per pastarąjį dešimtmetį ji augo dvigubai greičiau nei bendrasis vidaus produktas (BVP), tai pernai – 3–4 kartus greičiau. Ne gyvybės draudimo paslaugas Lietuvoje siūlo 12 įmonių ar jų filialų, todėl kova dėl rinkos dalies yra labai didelė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.