Verslas

2014.01.03 15:27

Latviją per dešimtmetį paliko per 200 tūkst. emigrantų

BNS 2014.01.03 15:27

Daugiau nei penktadalis milijono žmonių ilgam emigravo iš Latvijos per pastarąjį dešimtmetį, rodo Užsienio reikalų ministerijos (URM) duomenys.

Daugiau nei penktadalis milijono žmonių ilgam emigravo iš Latvijos per pastarąjį dešimtmetį, rodo Užsienio reikalų ministerijos (URM) duomenys.
 
Iš Latvijos išvykstančių žmonių skaičius toliau didėja, ir ypač spartėja emigracija į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis. Šiuo metu daugiausiai Latvijos piliečių gyvena Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Valstijose, Kanadoje, Airijoje, Švedijoje, Australijoje, Rusijoje, Brazilijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Izraelyje, Norvegijoje ir Ispanijoje.
 
Iš viso per 370 tūkst. Latvijos piliečių nuolat gyvena užsienyje.
 
Dėl didelio emigracijos masto Latvijos URM, bendradarbiaudama su kitomis viešosiomis institucijomis, pernai įvardijo keturis svarbius uždavinius ir ėmėsi juos įgyvendinti: skatinti latvių bendruomenių užsienyje įsitraukimą politinį ir pilietinį gyvenimą; palaikyti diasporų ryšius su Latvija ir latviškąją tapatybę; stiprinti bendradarbiavimą su užsienyje gyvenančiais latviais verslo, mokslo, švietimo ir kultūros srityse; teikti pagalbą emigrantams, norintiems grįžti į Latviją.
 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.