Verslas

2014.01.03 14:09

Iki 2016-ųjų pabaigos verslo priežiūros institucijų sumažės perpus

ELTA 2014.01.03 14:09

Ūkio ministerija iki 2016 metų pabaigos planuoja įgyvendinti verslo priežiūros institucijų konsolidavimo planą ir šių įstaigų skaičių sumažinti maždaug perpus.

Ūkio ministerija iki 2016 metų pabaigos planuoja įgyvendinti verslo priežiūros institucijų konsolidavimo planą ir šių įstaigų skaičių sumažinti maždaug perpus.

„Šito konsolidavimo uždavinys – visų pirma, naujo priežiūrinių institucijų modelio sukūrimas ir konsolidavimo priemonių planas, kurį, bent jau didžiąją jo dalį, tikimasi įgyvendinti iki 2016 metų pabaigos“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistams sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Vyriausybės nutarimu verslo priežiūrą šiuo metu vykdo 69 valstybės institucijos, tačiau, anot ūkio ministro, ekspertai įvardijo dar devynias į šį sąrašą nepatenkančias, bet priežiūros funkcijas atliekančias institucijas, kurios taip pat pateks į konsoliduojamųjų sąrašą.

„Jau yra surinkta informacija iš ministerijų, surinkta informacija iš priežiūrinių institucijų, yra sudarytas priežiūrinių institucijų žemėlapis, taip pat surinkta ir papildoma informacija, ir šiuo metu yra parengtas konsolidavimo krypčių projektas. (...) Iki sausio pabaigos konsultacinė agentūra turės dar parengti konkretų konsolidavimo veiksmų priemonių planą ir ekonominį šito konsolidavimo įvertinimą“, – proceso eigą apibūdino ministras.

Šiuo metu siūloma visas priežiūros institucijas konsoliduoti pagal 12 veiklos sričių, tačiau šis skaičius nėra galutinis.

„Į šitą konsolidavimo priemonių planą neįeis kai kurios sritys, kurios gali būti tolimesnių veiksmų paseka. Tai yra, visų pirma, priežiūrinės funkcijos, kurias įgyvendina savivaldybės, nes jos turi savarankiškąsias funkcijas (...). Ir į šitą planą nebus įtraukta valstybės biudžeto išlaidų priežiūra. Ją įgyvendina tokios įstaigos, kaip Viešųjų pirkimų tarnyba, Valstybės kontrolė, čia yra tolimesnių diskusijų klausimas“, – sakė ūkio ministras.

Tarp konsoliduojamų institucijų, anot E. Gusto, nepateks ir Valstybės tarnybos departamentas, Generalinė miškų urėdija ir miškų urėdijos, Aplinkos ministerija ir Sveikatos apsaugos ministerija jos prižiūri tik viešojo administravimo subjektus.

Nors pačių verslo priežiūros institucijų skaičius mažės pakankamai drastiškai, dėl to darbuotojai masiškai atleidžiami nebus.

„Darbuotojų skaičius mažės, nes šio konsolidavimo metodai – tai įstaigų sujungimas arba funkcijų perdavimas kažkokiai kitai institucijai. Vadinasi, automatiškai sumažės bendrųjų funkcijų įgyvendinimo poreikis: direktorius gali likti iš dviejų vienas, buhalterija viena, vienas dokumentų skyrius ir t. t. Žmogiškųjų išteklių prasme turėtų mažėti darbuotojų skaičius, kiek mažės – tai yra ekspertų antrojo etapo įvertinimo studijos rezultatas“, – teigė ministras.

E. Gustas pabrėžė, kad šios konsolidacijos tikslas – ne sutaupyti valstybės lėšų, o panaikinti besidubliuojančias funkcijas, sumažinti perteklinę verslo priežiūrą ir pakelti tai darančių darbuotojų kompetenciją, todėl sutaupytus pinigus žadama skirti jų mokymui.

Verslo priežiūros institucijų konsolidavimo planą už kiek daugiau nei 97 tūkst. litų parengė nepriklausoma konsultacinė bendrovė „Civitta“. Organizacinius šios pertvarkos darbus atliks ministerijų tarnautojai.