Verslas

2015.09.08 13:45

Ukrainoje įsigaliojo naujas nekilnojamojo turto mokestis

ELTA 2015.09.08 13:45

Nuo sausio 1 d. Ukrainoje įsigaliojo anksčiau atidėtas naujas straipsnis, apmokestinantis nekilnojamąjį turtą. Tiesa, tušti žemės plotai nebus apmokestinami, informuoja „Segodnya.uk“.

Nuo sausio 1 d. Ukrainoje įsigaliojo anksčiau atidėtas naujas straipsnis, apmokestinantis nekilnojamąjį turtą. Tiesa, tušti žemės plotai nebus apmokestinami, informuoja „Segodnya.uk“.

Naujojo mokesčio įvedimas anksčiau buvo atidėtas, nes Ukrainos Valstybinė mokesčių inspekcija neturėjo tikslių ir išsamių duomenų apie ukrainiečiams priklausantį turtą. Šiems surinkti ir individualiai mokėtinai sumai nustatyti institucijai prireikė pusantrų metų.

Mokestis taikomas tik asmenims, turintiems „perteklinio“ nekilnojamojo turto, t. y. jei jų buto plotas viršija 120 kv. metrų, o namas – 250 kv. metrų. Ukrainiečiai, kuriems priklauso mažesnės gyvenamosios patalpos, nuo mokesčio bus atleisti.

Jeigu asmens turimo viso nekilnojamojo turto bendras plotas viršija 370 kv. metrų, jam taikomas 1 proc. minimaliojo darbo užmokesčio siekiantis mokestis. Šiuo metu tokia suma siekia 1,5 JAV dolerio. Mokestis bus skaičiuojamas kiekvieną mėnesį už kiekvieną perteklinio ploto metrą. Taigi, pavyzdžiui, 150 kv. metrų buto ir 250 kv. metrų namo savininkas turės papildomai mokėti į valstybės biudžetą už maždaug 30 metrų – kas mėnesį šie jam kainuos apie 45 JAV dolerius.

Jeigu bendras turimų patalpų plotas viršija 740 kv. metrų, mokesčio tarifas didėja iki 2,7 proc. minimalaus darbo užmokesčio už kiekvieną perteklinio metrą.

Taip pat jei priežiūros institucijos turės įrodymų, kad deklaruotas turtas buvo išnuomotas ar panaudotas vykdyti bet kokiai kitai komercinei veiklai, tokiu atveju mokestis pradedamas skaičiuoti nuo viso ploto, t.y. net ir nuo „lengvatinių“ 120 ir 250 kv. metrų.

Naujasis mokestis, anot ekspertų, paveiks maždaug ketvirtį ukrainiečių. Valstybinė mokesčių inspekcija nurodo, kad praėjusiais metais apie naująjį mokestį buvo įspėti ir paprašyti patikslinti duomenis apie turimą nuosavybę 684 tūkst. asmenų. Iš jų į raginimą atsiliepė 508 tūkst. Ukrainos gyventojų.