Verslas

2014.01.02 15:04

Daugiau lėšų bus skirta mokinių nemokamam maitinimui

ELTA2014.01.02 15:04

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo Seimo priimtos Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisos, leisiančios užtikrinti visavertį, sveikos mitybos reikalavimus atitinkantį mokinių maitinimą.

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo Seimo priimtos Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisos, leisiančios užtikrinti visavertį, sveikos mitybos reikalavimus atitinkantį mokinių maitinimą.

Seimas nusprendė vienam mokiniui vienai dienai nemokamam maitinimui (pusryčiams, pietums, pavakariams) skirtiems produktams įsigyti skiriamas lėšas padidinti apie 10 procentų. Nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti (įskaitant prekių pirkimo pridėtinės vertės mokestį) bus skiriama nuo 1,3 iki 7,7 proc. bazinės socialinės išmokos dydžio suma (nuo 1,69 iki 10,01 lito).

Įstatymas taip pat papildytas nuostata, kad dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali kreiptis iki kalendorinių metų spalio 5 dienos.

Nustatyta, kad tais atvejais, kai vaiko laikinoji globa ar rūpyba nustatyta tėvų prašymu dėl jų laikino išvykimo iš Lietuvos Respublikos, globojamiems ar rūpinamiems vaikams socialinė parama bus skiriama įvertinus ne tik vaiko tėvų, bet ir vaiko bei kitų bendrai gyvenančių asmenų pajamas.

Įstatyme įtvirtinta, kad skiriant socialinę paramą mokiniams į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens pajamas nebus įskaitomas pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą papildomai paskirtos socialinės pašalpos dydis.

Kartu patikslinti mokyklų grupių ir ugdymo programos terminai: „bendrojo ugdymo mokykla“, „profesinio mokymo įstaiga“, „bendrojo ugdymo programa“ bei atsisakyta bendrojo ugdymo programų vardijimo. Įstatyme nustatyta, kad mokiniai ugdomi pagal bendrojo ugdymo programas, įregistruotas Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre.

Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisos priimtos 2013 m. gruodžio 23 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.