Verslas

2014.01.02 11:09

„Lesto“ nesilaikė viešųjų pirkimų vykdymo tvarkos

ELTA 2014.01.02 11:09

Akcinė bendrovė „Lesto“, 2011-2013 metais vykdydama viešuosius pirkimus, nesilaikė jų vykdymo tvarkos ir neužtikrino pirkimų vykdymo vidaus kontrolės.

Akcinė bendrovė „Lesto“, 2011-2013 metais vykdydama viešuosius pirkimus, nesilaikė jų vykdymo tvarkos ir neužtikrino pirkimų vykdymo vidaus kontrolės.

Tokią išvadą paskelbė Viešųjų pirkimų tarnyba, patikrinusi minėto laikotarpio „Lesto“ vykdytus viešuosius pirkimus.

Iš viso buvo patikrinti 36 viešieji pirkimai ir 3 vidaus sandoriai. Nustatyta, kad vykdydama supaprastintus pirkimus „Lesto“ nesilaikė savo pačios patvirtintų supaprastintų pirkimų taisyklių ir viešojo pirkimo komisijos darbo reglamento.

Viešojo pirkimo procedūras vykdžiusių pirkimo organizatorių – atskirų bendrovės darbuotojų – funkcijos taisyklėse nebuvo tiksliai reglamentuotos, o kai kurias viešojo pirkimo procedūras darbuotojai atlikdavo net be komisijos pavedimo, pritarimo ar žinios.

Taip pat pirkimo dokumentuose nebuvo nurodytos aiškios derybų vykdymo tvarkos, o komisijos protokolai neatspindi derybų eigos ir sprendimų dėl kainos priimtinumo, aiškumo ir pagrįstumo.

Patikrinusi vidaus sandorių pagrįstumą Viešųjų pirkimų tarnyba rekomendavo nutraukti vidaus sandorį su bendrove „Technologijų ir inovacijų centras“, nes 2011 metais sudaryta sutartis 2013 metais jau neatitiko privalomų vidaus sandorio kriterijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.