Verslas

2014.01.02 11:55

R. Šadžius: Latvijai įsivedus eurą, pasikeitė Lietuvos ekonominė padėtis

BNS 2014.01.02 11:55

Latvijai sausio 1-ąją įsivedus bendrą Europos Sąjungos valiutą, pasikeitė ir Lietuvos ekonominė situacija, sako finansų ministras Rimantas Šadžius. Anot jo, euro įvedimas Lietuvoje yra būtina sąlyga tolesniam ekonomikos augimui.

Latvijai sausio 1-ąją įsivedus bendrą Europos Sąjungos valiutą, pasikeitė ir Lietuvos ekonominė situacija, sako finansų ministras Rimantas Šadžius. Anot jo, euro įvedimas Lietuvoje yra būtina sąlyga tolesniam ekonomikos augimui.

„Manau, kad vakar, sausio 1 dieną, įvyko ekonominis įvykis, kuris labai smarkiai pakeitė ir mūsų ekonominę situaciją. Ir turiu pasakyti, kad euro įvedimas Lietuvoje jau bus būtina sąlyga tolimesnei sėkmingai ekonominei plėtrai. Tol, kol mes tvirtai laikomės savo planų nuo 2015 metų sausio 1 dienos įsivesti bendrą Europos Sąjungos valiutą, mes galime išvengti tam tikrų ekonominių perturbacijų, susijusių su investicijų srautais“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė R. Šadžius.

Pasak jo, Latvijai ir Estijai turint eurą, investicijos gali aplenkti Lietuvą.

„Normali ekonomikos plėtra – mes jos negalime realizuoti be užsienio investicijų, kadangi Lietuvoje nėra sukaupta tiek kapitalo. Dabar kada Estija ir Latvija turi eurą, o Lietuva – ne, užsienio investicijos kurį kelią pasirinks? O tos investicijos mums reikalingos“, – sakė finansų ministras.

Pasak jo, euro įvedimo naudą pajus visi šalies gyventojai.

„Naudą mes visi pajusime vienodai. Skirčiau dvi dalis tos naudos. (...) Kiekvienas iš mūsų nuėjęs apsipirkti, pirkdamas importuotą prekę, sumoka valiutos keitimo mokestį, jo neliks. Investicijos, kurios ateina į Lietuvą, investuotojas skaičiuoja, kokios rizikos, kiek galima rizikuoti ir išlaidauti, tai rizikos priedai išnyksta, susivienodina su eurozonos“, – tikino ministras.

Lietuva eurą  įsivesti siekia nuo 2015 metų.

Latvija sausio 1 dieną tapo aštuonioliktąja euro zonos nare. Estijoje euras apyvartoje cirkuliuoja nuo 2011 metų pradžios.

Tam, kad galėtų įstoti į euro zoną, valstybė narė turi atitikti vadinamuosius Mastrichto kriterijus dėl viešųjų finansų deficito, infliacijos ir skolos. Lietuvai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro 2007 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.