Verslas

2013.12.31 18:47

Pasitikti Naujųjų į Lietuvą plūsta turistai

Vis daugiau rusų ir baltarusių Lietuvoje švenčia Naujuosius metus. Naujųjų metų išvakarėse sostinėje užimti beveik visi kambariai. Anksčiausiai užsakyti brangiausi numeriai, kainos rytų kaimynams Lietuvoje įkandamos.

Vis daugiau rusų ir baltarusių Lietuvoje švenčia Naujuosius metus. Naujųjų metų išvakarėse sostinėje užimti beveik visi kambariai. Anksčiausiai užsakyti brangiausi numeriai, kainos rytų kaimynams Lietuvoje įkandamos.

Katedros aikštė ruošiama Naujų metų sutikimui. Darbininkai išmontuoja kalėdinį miestelį. Vietoje jo ten vidurnaktį suplūs minia stebėti šventinių fejerverkų. Tarp susirinkusiųjų nemažai ir užsieniečių. Daugiausia iš Rusijos ir Baltarusijos. Taip pat daugėja ir norvegų, vis rečiau atvyksta lenkai, bet Lietuvą atranda ir kiti kaimynai.

„Daugėja ukrainiečių. Ukrainiečių svečių skaičius tikrai atsispindės mūsų statistikoje, ko anksčiau nebuvo. Matome drastišką rusų ir baltarusių svečių augimą, kyla po 40 ir 50 procentų“, – sakė Vilniaus turizmo informacijos centro direktorė Jolanta Beniulienė.

Keturi penktadaliai šio sostinės viešbučių jau užimta. Pernai čia laisvų kambarių nebuvo. Šįkart dalis rytų kaimynų neatvyko, nes negavo vizų. Dėl to likusius kelis kambarius valytojos rengia paskutinės minutės atvykėliams.

Beveik sausakimši visi sostinės viešbučiai. Greičiausiai užsakomi prabangūs apartamentai. Ten dviviečio kambario kaina – per 500 litų, standartinis dviejų kambarių numeris atsieis apie nuo 300 ir 400 litų.

„Kainos nėra užkeltos, tokios pačios. Dažniausiai tai – per turizmo agentūras užsakomi grupiniai atvykimai. Tik tiek, kad šventinė vakarienė prisiskaičiuoja, nes daugelis nori švęsti vietoje. O šventimai yra įvairūs. Kai kurie viešbučiai rengia lietuviškus ir rusiškus Naujus metus svečiams, atvykusiems iš Rusijos ir Baltarusijos“, – teigė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Sostinėje užsieniečiai dažniausiai apsistoja kelioms dienoms. Druskininkuose ir Birštone svečiai užtrunka ilgiau. Prastesnė situacija Palangoje ir Kaune. Daugiausia pinigų Lietuvoje palieka suomiai ir rusai – daugiau kaip 500 litų per dieną.