Verslas

2013.12.31 11:25

L. Linkevičius: Lietuva tikisi oficialios informacijos iš Rusijos apie pieną

BNS2013.12.31 11:25

Lietuva tikisi, kad Rusija pateiks oficialią informaciją, kuri patvirtintų pranešimus apie naikinamus pieno produktų importo apribojimus, antradienį sakė užsienio reikalų ministras Linas  Linkevičius.

Lietuva tikisi, kad Rusija pateiks oficialią informaciją, kuri patvirtintų pranešimus apie naikinamus pieno produktų importo apribojimus, antradienį sakė užsienio reikalų ministras Linas  Linkevičius.

„Oficialios tarnybos tokios informacijos nėra gavę, tikėkimės, kad tai yra tiesa ir bus įgyvendinta“, – BNS sakė ministras.

„Informacija nėra atsiųsta Lietuvai nustatytais būdais, bet paskelbta Rusijos tarnybos interneto svetainėje. Reikia laukti, kaip tai bus įgyvendinta praktikoje“, – pridūrė ministras.

Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba „Rospotrebnadzor“ antradienį paskelbė, kad atšaukia Lietuvos pieno perdirbimo įmonės „Pieno žvaigždės“ produkcijos importo draudimą.

Tarnybos interneto svetainėje paskelbtame pranešime teigiama, jog sprendimas priimtas, atsižvelgus į gruodžio 17-osios derybų rezultatus – pateiktą informaciją apie papildomas priemones, įgyvendinant Rusijos keliamus mikrobiologinius reikalavimus bei sugriežtinant gamybos kontrolę. „Rospotrebnadzor“ teigia buvusi informuota apie priemonės, užtikrinant pakuotės hermetiškumą bei keitimą, taip pat užrašų ant produkto ir jo sudėties atitikimą.

Pasak L. Linkevičiaus, jis ne kartą yra raginęs kolegas Rusijoje, kad „būtų gerai grįžti į normalią tvarką, dialogą“.

„Jei yra prekybos taisyklių ar kokybės reikalavimų pažeidimai, tai tarnybos bendrauja, pateikia pretenzijas, argumentus. Taip buvo prieš tai ir, tikiuosi, bus ateityje, ir mums nereikės ieškoti informacijos kitų šalių tarnybų tinklalapiuose ir paskui spėlioti, ką tai reiškia“, – kalbėjo ministras.

BNS paklaustas, ar laikosi pozicijos, kad pieno importas buvo apribotas dėl politinių motyvų, L. Linkevičius atsakė: „Mes nesulaukėme nustatytu būdu ir nustatytais kanalais konkrečių įrodymų, pretenzijų, argumentų, kodėl kokybė yra pažeista, todėl tokios išvados ir peršasi“.

Produkcijos į Rusiją jau beveik tris mėnesius negali eksportuoti visos keturios didžiausios šalies pieno perdirbimo įmonės – „Rokiškio sūris“, „ Pieno žvaigždės“, „Žemaitijos pienas“ ir Vilkyškių pieninė.

Šių metų pirmąjį pusmetį Lietuvos įmonės Rusiją eksportavo trečdalį savo pieno produktų, eksportas į ES sudarė apie 59 proc.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.