Verslas

2015.09.08 13:45

G. Depardieu iš Prancūzijos pabėgo ne be reikalo

ELTA 2015.09.08 13:45

Prancūzijos Aukščiausiasis Teismas pritarė siūlymui įvesti 75 proc. pajamų mokestį dideles pajamas gaunantiems gyventojams, palaikydamas šalies prezidento Francoiso Hollande`o poziciją.

Prancūzijos Aukščiausiasis Teismas pritarė siūlymui įvesti 75 proc. pajamų mokestį dideles pajamas gaunantiems gyventojams, palaikydamas šalies prezidento Francoiso Hollande`o poziciją.

Beveik prieš metus Prancūzijos Konstitucinis Teismas nustatė, kad 75 proc. pajamų mokestis yra neteisėtas. Anot Teismo, naujuoju mokesčiu nesilaikoma mokesčių naštos lygybės principo, nes jis, kitaip nei kiti pajamų mokesčiai, taikomas asmenims, o ne šeimų ūkiams. Tai prieštarauja Prancūzijos įstatymams.

Tačiau vyriausybė jį pakoregavo, ir dabar atsakomybė už 75 proc. mokesčio nuo savo darbuotojų pajamų mokėjimą atiteks darbdaviui. Aukščiausias – 75 proc. – tarifas taikomas tuo atveju, jeigu metinės darbuotojo pajamos viršija 1 mln. eurų (3,45 mln. Lt).

Aukščiausiojo Teismo sprendimu, 75 proc. mokestis yra laikinas ir taikomas fizinių asmenų pajamoms, gautoms nueinančiais 2013 metais ir ateinančiais 2014 metais.

Prieš tokio mokesčio įvedimą audringai pasisako Prancūzijos futbolo klubai, kurie jau skelbė streiką protestuodami, jų požiūriu, prieš pernelyg didelę skolos naštą. Pasak klubų atstovų, Aukščiausiojo Teismo sprendimas gali paskatinti futbolo „žvaigždes“, gaunančias didelius honorarus, palikti šalį.

75 proc. pajamų mokesčio įvedimas sukėlė daugelio turtingų prancūzų nepasitenkinimą, ir jie išreiškė norą pasikeisti pilietybę. Vienas iš taip pasielgusiųjų – Prancūzijos kino žvaigždė Gerardas Depardieu, jau turintis rusišką pasą.

Tačiau, kaip rodo viešosios nuomonės tyrimas, dauguma eilinių prancūzų pasisako už maksimalaus 75 proc. pajamų mokesčio, kaip laikinosios priemonės, įvedimą.