Verslas

2015.09.08 13:45

Rusija už 3 mlrd. dolerių nupirko pirmąją Ukrainos obligacijų dalį

BNS 2015.09.08 13:45

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas antradienį pranešė, kad jo šalis pirmadienį už 3 mlrd. dolerių nupirko pirmąją Ukrainos obligacijų dalį.

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas antradienį pranešė, kad jo šalis pirmadienį už 3 mlrd. dolerių nupirko pirmąją Ukrainos obligacijų dalį.

„Vakar pagal mano nurodymus, remiantis dokumentais, kuriuos pasirašėme, už 3 mlrd. dolerių buvo nupirkta pirmoji Ukrainos obligacijų dalis. Pinigai vakar nukeliavo į Ukrainos centrinį banką“, – sakė D. Medvedevas per susitikimą su Maskvoje viešinčiu Ukrainos premjeru Mykola Azarovu.

Ukraina ir Rusija gruodžio 17 dieną sutarė, kad Maskva įsigis Ukrainos obligacijų už 15 mlrd. JAV dolerių ir trečdaliu sumažins dujų kainas. Proeuropietiška Ukrainos opozicija šį susitarimą pasmerkė kaip Ukrainos suverenumo atidavimą Rusijai.

M. Azarovui išvykus į Maskvą, Ukrainos vyriausybės spaudos tarnyba išplatino pareiškimą, kuriame paneigė žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, kad premjeras Rusijoje pasirašys susitarimus dėl Muitų sąjungos, kurią sudaro Rusija, Baltarusija ir Kazachstanas.

„Tokie tvirtinimai yra 100-u proc. klaidingi. Ukrainos premjeras Mykola Azarovas šiandien tikrai nepasirašys jokių susitarimų“, – sakoma spaudos tarnybos išplatintame pareiškime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.