Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:36

Pramonininkų vadovas su prezidente dėl krizės nesiginčijo

ELTA 2015.02.12 21:36

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį priėmė naujai išrinktą Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentą Robertą Dargį ir su juo aptarė Lietuvos aktualijas, Europos ekonominę situaciją bei jos įtaką Lietuvos ekonomikai.  Pasak Prezidentės, ekonominė padėtis pasaulyje ir Europoje yra sudėtinga. Blogėjanti ekonominė situacija Europoje gali stipriai paveikti ir Lietuvą. Dėl to D. Grybauskaitė pabrėžė, kad šalies pramonininkų indėlis yra svarbus siekiant sušvelninti galimą neigiamą įtaką valstybės ekonomikai.  

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį priėmė naujai išrinktą Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentą Robertą Dargį ir su juo aptarė Lietuvos aktualijas, Europos ekonominę situaciją bei jos įtaką Lietuvos ekonomikai. 
Pasak Prezidentės, ekonominė padėtis pasaulyje ir Europoje yra sudėtinga. Blogėjanti ekonominė situacija Europoje gali stipriai paveikti ir Lietuvą. Dėl to D. Grybauskaitė pabrėžė, kad šalies pramonininkų indėlis yra svarbus siekiant sušvelninti galimą neigiamą įtaką valstybės ekonomikai.

„Visi turime elgtis atsakingai. Drausmingas finansų valdymas ir ekonomikos augimo skatinimas turi žengti koja kojon. Pramonininkams tenka rimtas vaidmuo stiprinant šalies ekonomiką, kuriant naujas darbo vietas, ieškant naujų rinkų ir stiprinant konkurencingumą“, – Prezidentės spaudos tarnybos išplatintame pranešime cituojama ji.

Valstybės vadovės teigimu, viešųjų finansų stabilumas, nuspėjama ir tvari finansų politika šiandien ypač aktualu verslui. Pasak D. Grybauskaitės, sprendimai turi būti orientuoti į ilgalaikį poveikį ūkiui, o ne į trumpalaikius tikslus, kurie tampa ypač aktualūs prieš rinkimus. 

R. Dargis susitikimą, suorganizuotą abipuse iniciatyva, vertino kaip itin naudingą.

„Labai geras susitikimas, pasikeitėme požiūriais, pozicijomis, radome daug įdomių, bendrų temų. Manau, kad tokie susitikimai bus ir ateityje. Šį susitikimą vertinu kaip labai naudingą. Supratau, kad Prezidentei verslo interesai svarbūs“, – po susitikimo žurnalistams sakė jis.

R. Dargis taip pat pažymėjo, jog LPK yra viena iš įtakingiausių visuomeninių organizacijų.

ELTA primena, kad birželio pabaigoje LPK ketverius metus vadovauti paskirtas Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas, įmonių grupės „Eika“ valdybos pirmininkas R. Dargis. 

Jis pakeitė praėjusių metų spalį netikėtai mirusį ilgametį LPK vadovą dr. Bronislovą Lubį.

LPK vienija 39 šakines ir 9 regionines verslo ir pramonės asociacijas, kurios jungia daugiau nei 2700 įvairaus profilio įmonių. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma gamybos įmonių, bet ir bankų filialai, prekybos įmonės, užsienio firmų atstovybės, moksliniai tiriamieji institutai, universitetai bei mokymo įstaigos.

LPK vienas pagrindinių tikslų – spartinti valstybės ekonomikos augimą, didinti įmonių konkurencingumą, pritraukti tiesiogines užsienio investicijas ir gerinti Lietuvos, kaip šiuolaikiškos ir modernios valstybės, įvaizdį. LPK gina savo narių interesus vyriausybinėse bei tarptautinėse organizacijose. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi