Verslas

2013.12.23 09:41

Prezidentė: jei nebus klaidų, eurą bus galima įsivesti 2015 m.

BNS2013.12.23 09:41

Jei nebus padaryta klaidų, Lietuva galės įsivesti eurą 2015 metais, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Jei nebus padaryta klaidų, Lietuva galės įsivesti eurą 2015 metais, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Sprendimai dėl euro bus priimami labai greitai, jie daugiausia priklausys nuo šių metų rezultatų. Jei didesnių klaidų per metus nebus padaryta, šis biudžetas rodo, kad turime stabilią finansinę situaciją eurui įsivesti“, – pirmadienį paskelbtame interviu savaitraščiui „Veidas“ sakė prezidentė.

Kalbėdama apie šalies ekonomikos būklę prezidentė pastebėjo, kad augimo tendencijos ateityje pradės duoti apčiuopiamą rezultatą kiekvienam gyventojui – didesnes pensijas, atlyginimus ir t. t.

„Lietuva yra augimo kreivėje – stojamės ant kojų po labai sunkaus 2009–2012 metų laikotarpio. Augimas – vienas didesnių Europoje, ir tai labai gerai. Ta kreivė metus dvejus išliks, nepaisant jokių spaudimų ar įtakų. Labai tikiuosi, kad jei ši Vyriausybė ir valdančioji dauguma nepadarys kokių klaidų ekonomikos, o ypač fiskalinės, mokesčių politikos srityje, augimo tendencijos išliks ir pradės duoti apčiuopiamą rezultatą kiekvienam gyventojui. Tai yra Vyriausybė galės po truputį, laipsniškai pradėti ir pensijas atkurti, ir atlyginimus kelti“, – sakė prezidentė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt