Verslas

2015.09.08 13:45

Lietuvai pirmininkaujant ES sutarta dėl bevizio režimo su Moldova

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos (ES) Tarybai pasiektas susitarimas dėl bevizio režimo su Moldova.

Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos (ES) Tarybai pasiektas susitarimas dėl bevizio režimo su Moldova.

Penktadienį paskutiniame Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai Nuolatinių atstovų komiteto posėdyje Briuselyje sutarta, kad Moldovos piliečiams, vykstantiems į ES, bus taikomas bevizis režimas.

Tikimasi, kad ES Taryba ir Europos Parlamentas sprendimą galutinai patvirtins kitų metų pradžioje, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

„Šiandien susitarimas dėl bevizio režimo Moldovos Respublikai svarbus ne tik šios šalies piliečiams, bet ir ES. Per pastaruosius trejus metus Kišiniovas dėjo didžiules pastangas, kad įgyvendintų vizų režimo liberalizavimo veiksmų plano reikalavimus ir, vadovaujantis principu „daugiau rezultatų už daugiau pastangų“, – už jų pastangas atliekant reformas dabar atlyginama“, – sakė Lietuvos ambasadorius Raimundas Karoblis.

Jis vylėsi, kad šis susitarimas bus paskata visiems Moldovos politiniams veikėjams tęsti įvairiapuses reformas visose srityse, kad žmonės gautų dar daugiau naudos.

Moldovos piliečiai galės keliauti į ES be vizų, kai ES Taryba ir Europos Parlamentas pakeis reglamentą dėl vizų trečiųjų šalių piliečiams. Šį pakeitimą lapkričio 27 dieną pasiūlė Europos Komisija.

Anot URM, antrąjį šių metų pusmetį ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva didžiulį dėmesį skyrė ES vizų politikai. Prieš savaitę pasiektas svarbus susitarimas dėl bevizio režimo su 16 Karibų jūros regiono ir Ramiojo vandenyno šalių, Jungtiniais Arabų Emyratais, Peru ir Kolumbija. Lapkričio 29 dieną per Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Vilniuje pasirašytas vizų režimo supaprastinimo susitarimas su Azerbaidžanu. Priimti sprendimai dėl vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos susitarimų su Armėnija sudarymo – jie įsigalios 2014 metų sausio 1 dieną. Pirmininkaujanti Lietuva taip pat pasiekė susitarimą dėl įgaliojimo Europos Komisijai derybas dėl vizų režimo supaprastinimo pradėti ir su Maroku.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.