Verslas

2015.09.08 13:45

Norvegijos verslininkai ruošiasi skaičiuoti milijonius nuostolius

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Norvegija skaičiuoja, kiek nuostolių prekybininkai patirs šį kalėdinės prekybos sezoną. Panašu, kad suma gali siekti milijonus eurų.

Norvegija skaičiuoja, kiek nuostolių prekybininkai patirs šį kalėdinės prekybos sezoną. Panašu, kad suma gali milijonus eurų.

Net ir turtingoji Norvegija per kalėdinės prekybos sezoną smarkiai nukenčia nuo ilgapirščių ir statistika rodo, kad tai daro nuolatiniai parduotuvių klientai.

Norvegų saugos tarnybos „Infratec Security“ parengtoje ataskaitoje prognozuojama, kad ir per šį kalėdinės prekybos sezoną iš parduotuvių dings daugybė prekių ir tai šalies prekybininkams kainuos apie 100 mln. eurų. Duomenys buvo surinkti apklausus apie 12 tūkstančių parduotuvių savininkų.   

„Pavyzdžiui, priedas prie elektrinių dantų šepetukų, yra nedideliame pakete, kainuoja apie 300 kronų (apie 120 Lt – LRT.lt) ir ją lengva išsinešti, bet iš to susidaro didelės sumos“, – sako „Infratek Security“ atstovas Roy`us Tuhusas.

Saugumo tarnybų duomenimis, dažniausiai vagia ne kokie nors atvykėliai, o nuolatiniai parduotuvių klientai ir dažniausiai tai daro jauni vyrai nuo 20 iki 30 metų.

 „Vagiama daugybė dalykų. Populiariausi yra tokie daiktai, kaip skustuvai, maži elektros prietaisais, filmai“, – ilgapirščių pasirinkimą nurodo R. Tuhusas.

Norvegijos parduotuvių savininkai ir apsaugos specialistai gali tik padūsauti, kad tokioje turtingoje šalyje pinigų prekėms turėtų užtekti, bet jei tokios prastos tendencijos nepasikeis, pardavėjams teks didinti prekių kainas, kad galėtų kompensuoti savo nuostolius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt