Verslas

2015.09.08 13:45

Operatoriams nebekompensuos už skambinančiojo 112 vietos nustatymą

BNS2015.09.08 13:45

Mobiliojo ryšio operatoriams nuo sausio nebebus kompensuojama už skambinančiojo pagalbos telefonu 112 vietos nustatymo įrangos palaikymą.

Mobiliojo ryšio operatoriams nuo sausio nebebus kompensuojama už skambinančiojo pagalbos telefonu 112 vietos nustatymo įrangos palaikymą.

Iš Elektroninių ryšių įstatymo išbraukta nuostata, kad vietai nustatyti reikalingos įrangos įdiegimas, atnaujinimas ir veikimo palaikymas elektroninių ryšių paslaugų teikėjams kompensuojamos valstybės biudžeto lėšomis.

Už tokią pataisą ketvirtadienį per priėmimą balsavo 73 parlamentarai, vienas susilaikė.

Įstatyme liko nuostata, kad operatoriams kaip ir anksčiau būtų kompensuojamos tokios įrangos įsigijimo išlaidos, bet tik tuo atveju, jei būtų pakeisti informacijos apie skambinančio asmens vietą tikslumo ir patikimumo kriterijai.

Šią pataisą inicijavo Vidaus reikalų ministerija. 2008 metais telekomunikacijų bendrovėms už įrangą, kuri reikalinga vietai nustatyti, bet ne jų ūkinei veiklai, buvo kompensuota 3,9 mln. litų, 2009 metais – 613 tūkst. litų, 2010 ir 2011 metais po 648 tūkst. litų, o 2012 – 733 tūkst. litų.

Dėl šių išlaidų kompensavimo tikslingumo pradėta svarstyti, kai rugsėjį žiauriai nužudyta nepilnametė, kuri telefonu kreipėsi pagalbos į BPC, tačiau jo darbuotojams nepavyko nustatyti aukos buvimo vietos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt