Naujienų srautas

Verslas2013.12.19 10:44

Iš Vilniaus pakilo pirmasis lėktuvas į Minską

ELTA 2013.12.19 10:44

Ketvirtadienio rytą iš Vilniaus į Minską išskrido pirmasis Baltarusijos oro linijų kompanijos „Bel Avia“ lėktuvas.

Ketvirtadienio rytą iš Vilniaus į Minską išskrido pirmasis Baltarusijos oro linijų kompanijos „Bel Avia“ lėktuvas.

Nuo šiol iš Lietuvos į Baltarusijos sostinę reisai bus vykdomi aštuonis kartus per savaitę.

Pirmojo reiso pristatymo proga Vilniaus oro uoste surengtame renginyje dalyvavęs Baltarusijos ambasadorius Vladimiras Dražinas teigė, jog tiesioginiai skrydžiai tarp dviejų didžiausių savo šalių miestų dar labiau paskatins kaimynų bendradarbiavimą.

„Nuo pat Nepriklausomybės atgavimo Lietuva ir Baltarusija aktyviai bendradarbiavo ekonomikos srityje. (...) Be dvišalės prekybos bei investicijų, labai svarbus yra ir paslaugų sektorius, kuriame yra ir transportas. Transporto paslaugų apyvarta šiemet sudarys maždaug 750 mln. dolerių“, – sakė V. Dražinas.

Baltarusijos ambasadoriaus teigimu, atidarius reisą Vilnius-Minskas-Vilnius Lietuva taps tiltu tarp Rytų ir Vakarų.

Vilniaus tarptautinio oro uosto direktorius Gediminas Almantas kalbėjo, jog šis reisas sustiprins Lietuvos sostinės oro uosto, kaip tranzitinės kelionių stotelės, statusą.

„Šis maršrutas yra svarbus ne tik kaip tiesioginis susisiekimas tarp Vilniaus ir Minsko. Mes svajojome apie Vilniaus oro uosto vystymą ir bandymą pritraukti tranzitinius keleivius. Tikiuosi, kad šis maršrutas padės didinti tranzitinį srautą per Vilniaus oro uostą, kuris oro uostą pakylės į kitą lygį“, – sakė G. Almantas.

Oro uosto direktorius taip pat pasveikino susirinkusius svečius, prabilęs baltarusiškai.

Tikimasi, kad naujasis reisas pagerins prekių, paslaugų ir žmonių judėjimą tarp Lietuvos ir Baltarusijos, taip pat per Minską į Vilnių atvažiuos daugiau turistų tiek iš pačios kaimyninės valstybės, tiek ir iš Kaukazo šalių – Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžano.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi