Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Lietuviams mažėja šansų D. Britanijoje gauti darbą, norima naikinti imigrantų pašalpas

15min.lt 2015.09.08 13:45

Imigracija iš Europos Sąjungos šalių į Jungtinę Karalystę gali būti apribota iki 75 tūkst. per metus. Šalies vidaus reikalų biuras pateikė dokumentą su keletu pasiūlymų dėl imigracijos mažinimo kaip atsaką į esamus įtemptus santykius su Briuseliu.

Imigracija iš Europos Sąjungos šalių į Jungtinę Karalystę gali būti apribota iki 75 tūkst. per metus. Šalies vidaus reikalų biuras pateikė dokumentą su keletu pasiūlymų dėl imigracijos mažinimo kaip atsaką į esamus įtemptus santykius su Briuseliu.

Dokumente ne tik siūloma imigrantų skaičių sumažinti nuo esamų 106 tūkst. per metus, taip pat patariama nesuteikti jiems galimybės gauti pašalpų pirmuosius penkerius gyvenimo Britanijoje metus.

Dokumente, skelbtame „The Sunday Times“, rašoma, jog kvalifikuoti imigrantai iš tokių šalių kaip Vokietija, Olandija ar Austrija, į Britaniją galėtų atvykti tik turėdami darbo pasiūlymą. Mažiau kvalifikuotiems darbuotojams būtų leista atvykti jei jie turėtų darbą iš šalyje trūkstamų profesijų sąrašo.

Kitas pasiūlymas skelbia, kad laisvas Europos Sąjungos narių judėjimas galėtų būti ribojamas atsižvelgiant į šalių bendro vidaus produkto (BVP) rodiklius. Konservatorių teigimu, būtų galima į šalį įsileisti atvykėlius tik iš tų šalių, kurių BVP sudaro bent 75 proc. Jungtinės Karalystės.

Galima į šalį įsileisti atvykėlius tik iš tų šalių, kurių BVP sudaro bent 75 proc. Jungtinės Karalystės.

D. Cameronas siūlė uždaryti darbo rinką imigrantams iš Rytų Europos

Dar spalio mėnesį Davidas Cameronas Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas sako, kad šalis privalo uždaryti savo darbo rinką darbininkams iš naujųjų Europos Sąjungos šalių, rašė „The Daily Telegraph“. 

Pasak britų premjero, šalis turi pasakyti „ne“ darbštiems imigrantams iš Rytų Europos šalių, kurie atima darbo vietas iš vietinių. D. Cameronas tvirtina, kad šalies gamyklose pusę darbo vietų užima darbininkai iš Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos.

„Imigracija, socialinė rūpyba ir švietimas yra susiję, – sako D. Cameronas. – Keliauji po gamyklas mūsų šalyje ir matai, kad pusė darbininkų yra iš Lenkijos arba Lietuvos, arba Latvijos. Negali jų kaltinti. Jie sunkiai dirba. Jie mato, kad yra darbo, jie atvažiuoja ir dirba.“

Pasak premjero, šalis turi jiems pasakyti „ne“: „Sutvarkykime savo švietimo sistemą, kad mūsų mokyklų ir koledžų absolventai galėtų atlikti šiuos darbus. Antra, pertvarkykime socialinės rūpybos sistemą, kad neapsimokėtų nedirbti. Ir trečia, sukurkime protingą imigracijos kontrolę. Kartu išsprendę šias tris problemas sukursime ekonomiką, kuri išties kurs gerovę visiems mūsų žmonėms.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi