Verslas

2015.09.08 13:45

Klaipėdoje masiškai ardys nelegalią reklamą

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Klaipėda pasišovė išsivalyti miestą nuo nelegalios reklamos. Kiek tai kainuos miestui dar skaičiuojama, tačiau bus ieškoma ir nelegalios reklamos savininkų. Suradus visas išlaidas teks padengti jam.

Klaipėda pasišovė išsivalyti miestą nuo nelegalios reklamos. Kiek tai kainuos miestui dar skaičiuojama, tačiau bus ieškoma ir nelegalios reklamos savininkų. Suradus visas išlaidas teks padengti jam.

Uostamiesčio valdininkai pripažįsta: nelegalios išorinės reklamos gatvėse tikrai apstu. Jos kabinamos ant tvorų, statomos prie pastato, tvirtinamos prie fasado. Dažniausiai tokių reklamų savininkai – naujai besikuriančios įmonės. Neretai reklaminius stendus palieka ir veiklą baigę verslininkai.

„Nuomininkai, kurie persikelia iš vienų miesto erdvių į kitas, ateidami nesiderina. Arba iš nežinojimo, bet, ko gero, nenori tvarkytis“, – sako Klaipėdos dailininkas Mindaugas Petrulis.

Pagal prieš trejus metus Klaipėdoje įsigaliojusią tvarką, norintiems kabinti išorinę reklamą būtina ją suderinti ir gauti leidimą. Jis kainuoja šimtą litų ir išduodamas neribotam laikui. Tačiau kai kam, ko gero, tai atrodo per brangu. Nelegalių reklamų savininkų negąsdina ir nuo rugpjūčio dešimteriopai – iki 10 tūkst. litų – išaugusios baudos už pažeidimus.

Savivaldybė nesiryžta pažeidėjams skirti didelių sumų, mat pradedančiam verslininkui tektų uždaryti įmonę. Reklamos įstatymas numato, kad surinktos baudos keliauja ne į miesto, bet į valstybės biudžetą.

Savininko neturinčios reklamos arba reklamos, kurias savininkai atsisako pašalinti, išardys šviesoforus ir gatvių apšvietimą prižiūrinti bendrovė. Kiek kainuos darbai, dar skaičiuojama.

„Mokės savivaldybė, bet jeigu bus nustatytas tos nelegalios reklamos savininkas, bus bandoma išieškoti tas išlaidas“, – sako Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Nustačius įkainius manoma, kad visą nelegalią reklamą Klaipėdoje bus galima pašalinti per savaitę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt