Verslas

2013.12.17 08:39

Pirmasis pensijų kompensavimo planas gali pasirodyti po 2 mėnesių

ELTA2013.12.17 08:39

Valdančiųjų partijų Politinė taryba nutarė sudaryti darbo grupę, kuri parengs pensijų kompensavimo mechanizmą.

Valdančiųjų partijų Politinė taryba nutarė sudaryti darbo grupę, kuri parengs pensijų kompensavimo mechanizmą.

Darbo grupei vadovaus socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, joje taip pat dirbs finansų ministras Rimantas Šadžius ir po vieną atstovą iš kiekvienos koalicijos frakcijos.

„Buvo pasiektas bendras politinis sutarimas, kad pensijos turi būti kompensuojamos. Artimiausiu metu socialinės apsaugos ir darbo ministrė kartu su finansų ministru ir keturiais atstovais iš koalicijos frakcijų dalyvaus ruošiant pensijų kompensavimo mechanizmą. Tas mechanizmas bus pateiktas svarstyti Seimui. Šiandien aš paprašiau konkrečiai abiejų ministrų, kad nebūtų jokių politikavimų, kad būtų vadovaujamasi finansine logika, kad būtų aiškiai pasakyta, iš kokių finansavimo šaltinių galimi vidiniai rezervai pirmiausia panaudoti, po to iš ekonominio prieaugio. Tikimės, kad užimtumas gerės Lietuvoje, vidutinis darbo užmokestis augs ir įplaukos tiek į „Sodros“ biudžetą, tiek į valstybės biudžetą didės. Ir visa tai įvertinus, mes labai aiškiai pabrėžiame ir pasakome visuomenei, kad šita Vyriausybė, šita Seimo dauguma įsipareigoja pensijas kompensuoti“, – pirmadienį po valdančiųjų partijų Politinės tarybos posėdžio žurnalistams sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis mano, kad per artimiausius du mėnesius bus pateiktas planas, kaip bus atkuriamos pensijos.

Premjeras A. Butkevičius sako, kad kompensavimo mechanizmo rengimas prasidės jau sausio mėnesį, o realiai vertinti viršplanines pajamas galima bus pasibaigus pirmajam ketvirčiui.

Paklaustas apie Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės išsakytas mintis, kad jau šį mėnesį žuvusiųjų Sausio 13-ąją aukų artimiesiems turėtų būti pradėtos grąžinti nusavintos pensijos, o sausio ir vasario mėnesiais – vyresniems žmonėms, premjeras tvirtino, kad tokio sutarimo Politinėje taryboje nebuvo.

„Jūs nieko neprovokuokite, bus aiškus mechanizmas įvertinus mūsų šalies finansines galimybes. Šiandien nebuvo tokio susitarimo Politinėje taryboje, nors apie tai irgi buvo kalbama. (...) Mes negalime galvoti apie vienadienius politinius sprendimus, kurie per ilgą laiką gali atnešti nuostolius. Mes turime kalbėti apie tvarios ekonomikos kūrimą Lietuvoje, apie realių pajamų augimą, apie įplaukų į biudžetus didėjimą ir tas prieaugis turi būti nukreiptas socialiniam jautrumui likviduoti, pirmiausia kompensuojant pensijas“, – sakė A. Butkevičius.

Tuo metu Seimo Pirmininkė „darbietė“ L. Graužinienė tebesilaiko nuomonės, kad pensijų kompensavimas turi prasidėti kuo anksčiau.

„Tenka pasakyti ir apgailestauti, kad socialdemokratai, finansų ministras dar neturi aiškaus plano, kaip konkrečiai ir kokiomis datomis vyks kompensavimas. (...) Mes liekame prie savo pozicijos, kad pensijų kompensavimas turi būti pradėtas kuo anksčiau“, – sakė Seimo vadovė.

L. Graužinienė neslepia, kad dėl pensijų kompensavimo tarp valdančiųjų yra skirtingos nuomonės.

„Vyksta diskusijos, ar iš karto visą sumą kompensuoti, ar dalimis. Aš manyčiau, kad pirmuoju etapu, aš esu to šalininkė, kad reikia pradėti ir tikrai žmonėms tai parodyti. Pradėkime nuo 100 tūkstančių litų, nuo milijono litų, nuo 20 milijonų litų ir po truputį tą procesą vykdykime. Finansų ministras nori kalbėti iš karto apie visą sumą, tai ir yra esminiai nesutarimai. Vieną milijardą litų rasti pirmiausia ne taip lengva, kitas momentas, kad iš karto tai atsiliepia finansiniams ir skolinimosi rodikliams, todėl išsiskiria mūsų pozicijos. Mes laikomės nuomonės, kad reikia pradėti po mažą žingsnelį ir dalimis, o finansų ministras kalba apie visą procesą“, žurnalistams aiškino L. Graužinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.