Naujienų srautas

Verslas2013.12.13 11:05

Kada mūsų močiutės megs išmaniąsias pirštines?

Įrenginiams su liečiamaisiais ekranais valdyti skirtos pirštinės taps vis paklausesnės, tačiau kol kas tikrai šiltas pavyks rasti vos keliose specializuotose parduotuvėse, o dailesnių ir elegantiškesnių pirštinių Lietuvoje rasti nepavyks, sako LRT.lt kalbinti specialistai.

Įrenginiams su liečiamaisiais ekranais valdyti skirtos pirštinės taps vis paklausesnės, tačiau kol kas tikrai šiltas pavyks rasti vos keliose specializuotose parduotuvėse, o dailesnių ir elegantiškesnių pirštinių Lietuvoje rasti nepavyks, sako LRT.lt kalbinti specialistai.

Londono ir Vilniaus parduotuvėse pirštinėmis liečiamajam ekranui prekiavusi Dovilė pastebi, kad Anglijoje paklausiausios jos buvo tarp jaunimo. „Panašu, kad jaunuolius Londone tenkino palyginti nedidelė kaina, išvaizda svarbi nebuvo. Tiek ten, tiek čia, Lietuvoje, jos tokios pat – tikrai nėra šiltos. Dažniausiai prekybos vietose aptinkamų pirštinių sudėtyje nėra vilnos, tad žvarbią žiemą tikrai nešildys. O juk pirminė pirštinių funkcija ir yra teikti šilumą“, – kalba Dovilė.

Mergina pažymi, jog dailesnių pirštinių, matyt, reikėtų ieškoti specializuotose parduotuvėse, mat dažniausiai aptinkamos yra megztos vienspalvės, kurias prie elegantiško aprangos stiliaus priderinti būtų itin sudėtinga.

Tokias pirštines dovanų gavusios Ingos teigimu, šios nėra nei pakankamai šiltos, nei pakankamai gražios, tad dovana mergina pagal paskirtį nesinaudoja. „Gavau jas dovanų, tačiau nemūviu, nes jos yra negražios, nedera prie aprangos, atrodo kaip darbinės pirštinės ir nėra pakankamai šiltos. Be to, kai šalta, eidama gatve šiaip ar taip nenaršau telefone“, – mintimis dalinasi Inga.

„Tokių pirštinių kūrėjams iš pradžių buvo svarbu sukurti produktą, kuris veiktų. Apie estetiką buvo mažiau mąstoma. Dažnai pirmieji tokių produktų vartotojai būna technologijų entuziastai, kurie kreipia mažiau dėmesio į estetinius dalykus. Tačiau kai produktas tampa masinis, tampa svarbu, kad ir dailios, ir gražios pirštinės galėtų atlikti reikiamas funkcijas“, – pažymi naujųjų technologijų specialistas Džiugas Paršonis.

Prognozuoja paklausos augimą

Šiandieną Lietuvoje išmaniųjų pirštinių paklausa nėra didelė, panašu, kad nei estetinis vaizdas, nei šildančios savybės nevilioja. Tačiau prekiaujančiųjų tokiomis pirštinėmis teigimu, pasiūla ir įvairovė augs tada, kai bus juntama didesnė paklausa.

„Kol kas dailesnio dizaino ar brangesnių medžiagų pirštinių paklausos nėra. Tokį produktą galėtume pasiūlyti, bet jo kaina būtų 2–3 kartus didesnė, nei šiandieną lentynoje esančių pirštinių“, – teigia tokiomis pirštinėmis prekiaujančios UAB „Spainetos prekybos sistema“ vyr. logistikos vadybininkas Rygintas Tervydis. Anot jo, liečiamiesiems ekranams skirtos pirštinės apskritai nėra labai paklausios. Kur kas paklausesnės yra megztos ausinės.

D. Paršonio manymu, tokių pirštinių poreikis didės: „Tikėtina, kad liečiamų ekranų mūsų aplinkoje daugės: bankomatai ar kitos informacinės miesto tarnybos vis dažniau pradės naudoti liečiamuosius ekranus, vis daugiau žmonių turi išmaniuosius telefonus. Jais tenka naudotis ir žiemą, kai oras žvarbus. Taigi, manyčiau, paklausa tikrai augs.“

Jei kaina bus pakankamai nedidelė, o technologija suderinta su dizainu, naujųjų technologijų specialisto manymu, mes visi tuoj turėsime tokias pirštines arba visos pirštinės paprasčiausiai taps tinkamos liečiamiesiems ekranams. „Kas žino, gal kada ši technologija bus pritaikyta ir namudininkams“, – šypsosi D. Paršonis, paklaustas, kada mūsų senelės megs pirštines iš išmaniųjų siūlų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi