Verslas

2013.12.13 09:45

Premjeras: pensijos bus kompensuojamos iš valstybės ir „Sodros“ biudžetų

BNS 2013.12.13 09:45

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad sumažintos pensijos bus kompensuojamos iš valstybės ir „Sodros“ biudžetų viršplaninių pajamų. Tuo metu finansų ministras Rimantas Šadžius sako, kad tai priklausys nuo finansinės šalies padėties.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad sumažintos pensijos bus kompensuojamos iš valstybės ir „Sodros“ biudžetų viršplaninių pajamų. Tuo metu finansų ministras Rimantas Šadžius sako, kad tai priklausys nuo finansinės šalies padėties.

„Mes kompensavimo mechanizme numatysime, kad būtų ir valstybės biudžeto viršplaninės pajamos, ir „Sodros“ biudžeto viršplaninės pajamos“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Jis teigė, kad pensijų kompensavimo tvarka bus pristatyta kitų metų gegužę.

„Jeigu kalbėtume apie pensijų kompensavimą, tai yra numatytas mechanizmas pensijų kompensavimui, kuris bus pristatytas gegužės mėnesį, taip pat bus galima įvertinti jau iki to laikotarpio „Sodros“ biudžeto įplaukas ir valstybės biudžeto įplaukas“, – aiškino Ministras Pirmininkas.

Anot R. Šadžiaus, pensijų kompensavimas priklausys nuo finansinės valstybės situacijos – ar biudžetai surinks viršplaninių pajamų.

„Apie viršplanines pajamas galima šnekėti tada, kada biudžetas jau vykdomas ir vykdomas jau kurį laiką, tada galima matuoti – atitinka realybę, realios įplaukos į biudžetus, tai ką mes matėme, kada sudarinėjamas biudžetas buvo, ar neatitinka. Būtent todėl mes ir įsipareigojome tada, kai bus biudžetai vykdomi, atsižvelgdami į realią situaciją, kada gali būti viršplaninių pajamų, bet gali ir nebūti, priimti atitinkamus sprendimus. (...) Viskas priklausys nuo finansinės situacijos“, – Seime ketvirtadienį sakė finansų ministras.

Jis atsisakė komentuoti Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės ketvirtadienį išsakytus teiginius, kad dalį pensijų būtų galima kompensuoti vidiniais resursais jau nuo sausio. Pasak R. Šadžiaus, metų pradžioje dar nebus viršplaninių pajamų, tad ir kompensuoti pensijų nebus galima.

Skaičiuojama, kad per krizę sumažintai pensijų daliai kompensuoti reikėtų ne mažiau kaip 1–1,2 mlrd. litų.

Gelbėdamas finansinėje duobėje esančią „Sodrą“, Seimas 2009 metų gruodį dvejiems metams – 2010-2011-iesiems – „apkarpė“ daugelį pensijų ir įvairių socialinių išmokų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.