Naujienų srautas

Verslas2013.12.12 10:17

Auditas: ES turėtų nebemokėti atlyginimų Gazos valdininkams

ELTA 2013.12.12 10:17

Europos auditoriai teigia, kad Europos Sąjunga (ES) turėtų nebemokėti atlyginimų tūkstančiams palestiniečių valstybės tarnautojų Gazos ruože, kurie neina į darbą, praneša BBC.

Europos auditoriai teigia, kad Europos Sąjunga (ES) turėtų nebemokėti atlyginimų tūkstančiams palestiniečių valstybės tarnautojų Gazos ruože, kurie neina į darbą, praneša BBC.

Europos Audito Rūmai peržiūrėjo milijardo eurų paramą, kurią ES suteikė Gazos ruožui nuo 2008 iki 2012 metų. Auditoriai teigia, kad reikia iš esmės perskirstyti paramą palestiniečiams, ir dalis paramos, kuri dabar mokama valstybės tarnautojams Gazos ruože, turėtų būti atiduota Vakarų krantui.

Daugelis Gazos ruožo valstybės tarnautojų nedirba nuo 2007 metų, kai į valdžią atėjo „Hamas“. Pastaroji 2007 metais Gazos ruože laimėjo parlamento rinkimus, išstūmė Palestinos autonomijos prezidento Mahmudo Abbaso pajėgas ir įkūrė savo vyriausybę.

Prezidentas M. Abbasas nusprendė ir toliau mokėti atlyginimus nedirbantiems valstybės tarnautojams, kad šie nepereitų dirbti „Hamas“ vyriausybei. Europos auditoriai nežino, kiek tiksliai valstybės tarnautojų Gazos ruože nedirba, bet, pavyzdžiui, vienoje įstaigoje nedirba net 90 iš 125 darbuotojų.

Be to, pasak auditorių, ES paramos skyrimo metodai turi trūkumų. Pavyzdžiui, neaišku, kur buvo panaudoti 90 mln. eurų, kuriuos ES skyrė sumokėti už kurą ir palaikyti vienintelės Gazos ruožo jėgainės darbą. Dėl kuro trūkumo šiuo metu Gazos ruože elektra dažnai dingsta net 12–16 val. per parą.

Europos Komisija (EK) teigia, kad būtina ir toliau remti Palestinos autonomiją, nes dėl blokados, kurią taiko Izraelis su Egipto pagalba, net 80 proc. Gazos ruožo gyventojų yra priklausomi nuo finansinės paramos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi