Verslas

2013.12.10 20:39

Seimo nariams aiškino, kodėl dujos pigs mažiau

Kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė Seimo nariams paaiškino, kodėl dujos pigs mažiau.

Kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė Seimo nariams paaiškino, kodėl dujos pigs mažiau.

Nebe pirmą kartą klausiama politikų, kodėl kitų metų pirmąjį pusmetį buitiniai vartotojai už gamtines dujas mokės 5 centais brangiau nei siūlė „Lietuvos dujos“, D. Korsakaitė parlamentarams siūlė įvertinti, kas svarbiau – nuosekliai laikytis įstatymų ar dėl trumpalaikio efekto pasiduoti reguliuojamo monopolininko politikavimui. 

Pasak D. Korsakaitės, Vyriausybei ir Seimo nariams kliūvantis vienašališkas komisijos sprendimas buvo priimtas todėl, kad „Lietuvos dujų“ bendrovė kitų metų dujų kainas suskaičiavo ne visai taip, kaip numato įstatymas, o dengti galimus prognozių neatitikimus iš savo pelno atsisakė.

Kainų komisija, anot D. Korsakaitės, apsaugojo vartotojus nuo galimo kainų kilimo po pusmečio.

Jeigu reguliuojama  monopolija  būtų pateikusi  valdybos sprendimą nukrypstantį nuo įstatymo ne 5 , o 50 centų ar visu litu, tačiau ne iš pelno, o iš būsimo teisės aktais neva garantuojamo kainos padidinimo ateinančiais metais, ar tai taip pat reikštų išlaikytą balansą su vartotojų interesais ir įstatymo viršenybę ?“, – Seime klausė Kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė.

D. Korsakaitė sakė galvojanti, kad į šį klausimą reikėtų žvelgti pasitelkiant vertybinį kontekstą.

„Todėl į šį klausimą dėl 5 centų ,reiškiantį numanomą sutaupymą  30 centų  per mėnesį vienai vartotojų grupei ir 12 litų kitai, turi būti žiūrima vertybiniame kontekste – kiek yra vertingas įstatymas  ir ar įgyvendinanti institucija, pagal apibrėžimą turinti veikti kaip sarginis šuo, gali nematyti akivaizdaus  reguliuojamo monopolininko politikavimo?“, – atsakinėjo D. Korsakaitė.