Verslas

2013.12.10 18:56

Vėl pratęstas A. Skardžiau komisijos darbas

ELTA 2013.12.10 18:56

Socialdemokrato Artūro Skardžiaus vadovaujama laikinoji tyrimo komisija „Dėl 2007 metų nacionalinėje energetikos strategijoje suformuluotų siekių įgyvendinimo rezultatų įvertinimo ir situacijos energetikos sektoriuje išsiaiškinimo“ dirbs iki kitų metų kovo pabaigos, antradienį nusprendė Seimas.

Socialdemokrato Artūro Skardžiaus vadovaujama laikinoji tyrimo komisija „Dėl 2007 metų nacionalinėje energetikos strategijoje suformuluotų siekių įgyvendinimo rezultatų įvertinimo ir situacijos energetikos sektoriuje išsiaiškinimo“ dirbs iki kitų metų kovo pabaigos, antradienį nusprendė Seimas.

Tokį sprendimą parlamentarai priėmė ypatingos skubos tvarka. Už komisijos darbo pratęsimą balsavo 83 Seimo nariai, prieš buvo 12, susilaikė 11 parlamentarų.

Dar prieš balsavimą A. Skardžius ragino kolegas leisti komisijai tęsti tyrimą nagrinėjant papildomus keturis klausimus. Socialdemokratas tikino, kad būtent laikinosios energetikos komisijos dėka prokurorai gauna ikiteisminiams tyrimams reikalingą medžiagą, kurios jiems neteikia energetikos įmonių vadovai.

Priešingos nuomonės laikėsi vienas iš komisijos narių, liberalas Eugenijus Gentvilas, kurio nuomone, komisija jau atliko jai skirtą užduotį.

„Aš kažkada juokaudamas siūliau šitą komisiją steigti iki kadencijos pabaigos, ir galiu garantuoti, visų energetikos klausimų paslapčių ir labirintų neišspręstume, to neįmanoma baigti. (...) Mums yra pateiktas Seimo nurodymas išnagrinėti 17 klausimų, tuo ir užbaikime, nes priešingu atveju nersime į džiungles, labirintus ir niekada nieko nebaigsime“, – Seime kalbėjo E. Gentvilas.

Idėjai pratęsti komisijos darbą aktyviai priešinosi ir konservatoriai. Dar prieš balsavimą parlamente šios komisijos narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Andrius Kubilius išplatino pareiškimą, kuriame tvirtino, kad A. Skardžiaus vadovaujama komisija tesiekia diskredituoti ankstesnės Vyriausybės darbą.

„Komisijos darbo pratęsti tikrai nereikia, nes jos veikla ir iki šiol nepasižymėjo kompetencija. Komisija nesugebėjo svarbių klausimų tirti iš esmės, o tik ieškojo galimybių diskredituoti politinius priešininkus bei patenkinti jos pirmininko asmeninio susireikšminimo ambiciją. Natūralu, kad valdantieji siekia komisiją išlaikyti bent jau iki pavasario, Prezidento rinkimams artėjant, kad būtų diskredituota Lietuvos energetinio savarankiškumo idėja ir žengti ypač svarbūs žingsniai energetinės nepriklausomybės link. Per komisiją keliant tariamas buvusios Vyriausybės energetinės politikos problemas galima bandyti užmaskuoti dabartinės Vyriausybės neveiklumą ir nesėkmes šioje srityje“, – pranešime buvo cituojamas A. Kubilius.

ELTA primena, kad birželio 11 d. Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją „Dėl 2007 metų Nacionalinėje energetikos strategijoje suformuluotų siekių įgyvendinimo rezultatų įvertinimo ir situacijos energetikos sektoriuje išsiaiškinimo“.

Komisija buvo įpareigota atsakyti į 17 klausimų ir iki lapkričio 15 d. pateikti Seimui išvadas ir pasiūlymus, tačiau jos darbas buvo pratęstas iki gruodžio 15 dienos.