Verslas

2015.02.12 21:38

A. Skardžiaus energetikos komisija nori dirbti dar ilgiau

BNS 2015.02.12 21:38

Seimo bus prašoma vėl pratęsti laikinosios energetikos komisijos, kuri aiškinasi buvusios Vyriausybės pradėtus strateginius energetikos projektus, darbą.

Seimo bus prašoma vėl pratęsti laikinosios energetikos komisijos, kuri aiškinasi buvusios Vyriausybės pradėtus strateginius energetikos projektus, darbą.

Komisija nori, kad jai būtų leista dirbti iki kovo 28-osios. Be to, prašoma papildyti keturiais naujais klausimais sąrašą, į kuriuos komisija turi pateikti atsakymus.

Atitinkamas nutarimo projektas užregistruotas Seime, parlamentarai jį svarstys jau šią savaitę, nes komisijos veikla baigiasi gruodžio viduryje. 

Kaip BNS sakė komisijos vadovas socialdemokratas Artūras Skardžius, komisijai iškilo naujų klausimų, į kuriuos būtinas atsakymas. Jis taip pat teigia, kad dar negauta pakankamai informacijos ir į iki šiol komisijos analizuotus klausimus.

A. Skardžius komisijos veiklos pratęsimą pirmadienį pristatė valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdyje. Parlamentaro teigimu, politinė taryba sutiko, kad komisijos darbas būtų pratęstas.

Pasak jo, komisija siekia išsiaiškinti, ar įgyvendinami ir planuojami įgyvendinti elektros energetikos, šilumos ūkio, dujų infrastruktūros projektai buvo įvertinti ekonominio efektyvumo ir naudingumo aspektu, kokie tokio vertinimo rezultatai ir kas jį atliko.

Parlamentarai nori žinoti, koks Lietuvoje prognozuojamas elektros, dujų ir šilumos suvartojimas 2020 metais ir ar Visagino atominės elektrinės (dabar – „Lietuvos energija“) ir jos valdomų įmonių pirkimai buvo ekonomiškai pagrįsti bei kokią įtaką turėjo elektros kainai.

Komisija nori analizuoti, dėl kokių priežasčių Šiaurės šalių elektros biržos („Nord Pool Spot“) Lietuvos zonoje kaina buvo padidėjusi trečiąjį ketvirtį ir kokių nuostolių patyrė rinkos dalyviai.

Pasak A. Skardžiaus, paaiškėjo, kad energetikos ūkio reforma 2008–2012 metais buvo vykdoma nesivadovaujant jokiais teisės aktais.

„Įstatymai ir Vyriausybės nutarimai buvo priimti po reformos, o įmonės buvo jungiamos, skaidomos. Gali būti, kad dėl to valstybė patyrė žalą“, – teigė parlamentaras.

Seimo laikinoji energetikos komisijas buvo sudaryta birželio 11 dieną. Jos darbas jau buvo pratęstas iki gruodžio vidurio.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.