Verslas

2013.12.06 16:32

Prezidentė sukritikavo planuojamą politikų algų didinimą

ELTA2013.12.06 16:32

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino politikus su kitų metų valstybės biudžetu nurodyti, kaip ir nuo kada bus kompensuojamos per sunkmetį sumažintos senatvės pensijos, ir sukritikavo sprendimą padidinti politikų ir kitų valstybės tarnautojų algas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino politikus su kitų metų valstybės biudžetu nurodyti, kaip ir nuo kada bus kompensuojamos per sunkmetį sumažintos senatvės pensijos, ir sukritikavo sprendimą padidinti politikų ir kitų valstybės tarnautojų algas.

Vertindama kitų metų valstybės biudžetą, kuriam ketvirtadienį po antrojo svarstymo pritarė Seimas, šalies vadovė jį pavadino „sudėtingu finansiniu dokumentu“ ir sakė, kad „šalis turi vertinti savo galimybes pagal tai, kaip surenka mokesčius ir kiek yra finansinių galimybių vykdyti pažadus žmonėms“.

Pasak D. Grybauskaitės, matydama ekonomikos augimą, jau antra Vyriausybė pažadėjo pradėti pensijų kompensavimą, tai padaryti įpareigojo ir Konstitucinis Teismas (KT). D. Grybauskaitės žiniomis, ši Vyriausybė yra įpareigota iki gegužės mėnesio labai aiškiai ir tiksliai pasakyti, kokiu būdu ir kada bus pradėtas pensijų kompensavimas.

„Ir šis įsipareigojimas kartu su biudžetu turėtų būti aiškiai įvardintas ir šios Vyriausybės, nes išties matome galbūt ne visai gražias tendencijas biudžete, kai buvo pakelti atlyginimai ir taip gerai uždirbančioms grupėms žmonių ir, manau, kad tai ne pats geriausias pavyzdys, ypač politikams patiems sau kelti atlyginimus, nekeliant mūsų žmonėms, kurie sunkiai gyvena“, – penktadienį viešėdama Šiaulių rajone, Meškuičiuose, žurnalistams sakė šalies vadovė.

D. Grybauskaitė neigiamai įvertino tai, kad politikai pasididino atlyginimus, o minimalios mėnesinės algos kelti neskubama. „Vertinu tai negerai ir negražiai, nes politikai taip neturėtų elgtis“, – sakė prezidentė.

Šalies vadovė kalbėjo, kad krizės metu mažinimas prasidėjo nuo pačių politikų, nuo tų, kurie daugiausiai uždirbo. Ji pateikė savo pavyzdį, kuomet Prezidento atlyginimas buvo sumažintas labai žymiai ir iki šiol nėra atkurtas, esą to neketinama daryti ir kitąmet.

„Manau, kad pradėti visada reikia nuo tų, kam to labiausiai reikia, kas sunkiausiai gyvena, o ne nuo tų, kurie ir taip gerai uždirba“, – kalbėjo prezidentė.

Šalies vadovė priminė šią kritiką išsakiusi dar pavasarį. D. Grybauskaitės vertinimu, Finansų ministerijai neužteko kūrybingumo kitaip išspręsti KT sprendimą.

„Buvo pasirinktas pasyviausias ir brangiausias variantas, ir socialiai nejautriausias, t. y. pradedant nuo geriau uždirbančių“, – teigė prezidentė.

2014 m. valstybės biudžetą Seimas planuoja priimti gruodžio 12-ąją. Įskaitant Europos Sąjungos paramą, 2014 m. valstybės biudžete numatoma 25,9 mlrd. litų pajamų ir 26,8 mlrd. litų išlaidų, deficitas sieks 1,9 proc. nuo bendrojo vidaus produkto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt