Verslas

2013.12.06 13:02

Ūkio ministerija apdovanojo įmonę, gaminančią megztinius su vitaminu E

ELTA 2013.12.06 13:02

Jau devintus metus iš eilės geriausiems šalies verslininkams Ūkio ministerija įteikė apdovanojimus „Už nuopelnus verslui“. Taip ministerija padėkojo verslo atstovams už sėkmingai įgyvendintus projektus, pasiektus rezultatus, indėlį kuriant šalies ekonomiką.

Jau devintus metus iš eilės geriausiems šalies verslininkams Ūkio ministerija įteikė apdovanojimus „Už nuopelnus verslui“. Taip ministerija padėkojo verslo atstovams už sėkmingai įgyvendintus projektus, pasiektus rezultatus, indėlį kuriant šalies ekonomiką.

Apdovanojimų renginyje ketvirtadienį taip pat buvo pasirašytas Ūkio ministerijos ir Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos memorandumas. Šiuo memorandumu susitarta bendradarbiauti skatinant verslumą ir smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrą, gerinant investicinę aplinką, tobulinant viešųjų pirkimų sistemą, plečiant inovatyvią ekonomiką.

Šiais metais naujos nominacijos „Nauji pramoniniai sprendimai“ apdovanojimas įteiktas įmonei „Garlita“, kuri į gamybos procesus įdiegė naujus, aplinką tausojančius pramoninius sprendimus ir taip padidino savo našumą ir apyvartą. UAB „Garlita“ – viršutinio ir apatinio trikotažo gamintoja, įsikūrusi Kauno rajone, Pagirių kaime. Bendrovė gamina megztinius, prisotintus vitamino E, nuo uodų ir kitų vabzdžių apsaugančius, pjūviams, aštriems daiktams ar karščiui atsparius drabužius.

Pasak Ūkio ministerijos pranešimo, šiais metais įmonės ar asmenys apdovanojimui „Už nuopelnus verslui“ gauti kandidatavo į aštuonias nominacijas. Ūkio ministerija gavo daugiau nei šimtą paraiškų, kurias vertino ministerijos apdovanojimų komisija. Iš geriausiai kriterijus atitikusių įmonių buvo sudaryti kiekvienos nominacijos trejetukai. Laimėtojus rinko ministerijos apdovanojimų komisija, taip pat dalį balsų lėmė visuomenės nuomonė, kurią buvo galima išreikšti balsuojant naujienų portale.

Į nominaciją „Versli moteris“ galėjo pretenduoti ne mažiau kaip dvejus metus sėkmingai verslą plėtojančios verslininkės, pasiekusios gerų veiklos rezultatų. Apdovanojimas įteiktas Jelenai Sokolovskai ir Jovitai Vyšniauskienei, įkūrusioms natūralios rankų darbo kosmetikos įmonę „Uoga uoga“.

Nominacijoje „Inovatyvių sprendimų lyderis“ Ūkio ministerijos apdovanojimu įvertinta viena didžiausių Lietuvos žemės ūkio bendrovių „Agrochema“, prekiaujanti trąšomis, augalų apsaugos priemonėmis, sėklomis. Tobulindama asortimentą ir technologijas, įmonė bendradarbiauja su Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkais. Kartu su jais sukurtos naujos skystosios trąšos turėtų padėti augalams subrandinti gausesnį derlių.

Nominacija „Jaunas ir verslus“ buvo skirta jaunam verslininkui (iki 29 m.), sėkmingai plėtojančiam verslą, apdovanoti. Apdovanojimas įteiktas Mildai Mitkutei ir Justui Janauskui, kurie įkūrė drabužių mainų portalą www.manodrabuziai.lt. Šioje įmonėje Vilniuje dirba apie 40 aukščiausios kvalifikacijos technologijų specialistų, kuriančių internetinį produktą, jo dizainą ir išmaniųjų telefonų programėles.

Už „Tvirtą žingsnį į eksporto rinkas“ apdovanota biotechnologinės farmacijos įmonė „Sicor Biotech“, kuri kuria ir gamina biofarmacinius preparatus pagal pažangiausias pasaulyje mokslo ir gamybos technologijas. Išskirtiniai bendrovės produktai paplitę visame pasaulyje. Šiuo metu bendrovė produktus tiekia į daugiau nei 50 pasaulio šalių – du trečdaliai eksporto tenka ES rinkoms, likusią dalį savo gaminių įmonė eksportuoja į JAV, Japoniją, Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą, Australiją, Braziliją, Izraelį, Čilę.

Į nominaciją „Socialinis inovatorius“ pretendavo įmonės ar organizacijos, įgyvendinusios socialinių inovacijų sprendimus ir juos pritaikiusios savo veikloje. Ūkio ministerijos apdovanojimas įteiktas UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kuri kuria ir gamina gyvybės mokslų tyrimų ir diagnostikos produktus. 2011 m. bendrovė kartu su Vilniaus universitetu pradėjo įgyvendinti projektą „Mobilioji bioklasė“. Tai – pirmoji šalyje mobili laboratorija, supažindinanti moksleivius su naujausiais gyvybės mokslų laimėjimais. „Mobilioji bioklasė“ jau aplankė beveik 90 mokyklų.

Už „Drąsias investicijas“ apdovanota Plungės rajone įsikūrusi UAB „Mirosta“, geriau žinoma savo prekės ženklu LHM. Bendrovė užsiima aukštos kokybės medinių namų gamyba ir statyba. Net 95 proc. įmonės produkcijos eksportuojama į Skandinavijos šalių rinkas. Lietuvos mobiliųjų programėlių gamybos ir jų leidybos srities lyderė UAB „App Camp“ apdovanota nominacijoje „Sėkminga verslumo iniciatyva“. Bendrovė įgyvendina verslumą skatinantį projektą „Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos“. Kartu su partneriais įmonė Lietuvos mokymo įstaigose įkūrė 100 darbo vietų – dirbdami studentai gali kurti išmaniuosius sprendimus ir vystyti naują verslą. Bendrovė kartu su partneriais įgyvendina ir socialinį projektą „Išmani moteris“, kurio tikslas – padidinti moterų kuriamų inovatyvių verslo bendrovių skaičių ir spręsti moterų kvalifikacijos, bedarbystės ir verslumo problemas, skatinti ir didinti išmanumą informacinių technologijų srityje.

Per Verslo dienos renginį taip pat buvo įteikti apdovanojimai Ūkio ministerijos aukštųjų universitetinių mokyklų studentų magistro darbų konkurso nugalėtojams, jų vadovams. Šiuo kasmet organizuojamu konkursu ministerija siekia paskatinti gabius studentus pasidalyti savo atliktais tyrimais, įžvalgomis ir gautais rezultatais ekonomikos augimo srityje.

Magistro darbų konkurso pirmosios vietos laimėtoja tapo Aistė Tarvydaitė ir jos darbo vadovas prof. dr. Valentinas Navickas už magistro darbą „Lietuvos verslo perkėlimo į Kinijos rinką galimybės“. Antroji vieta skirta Justinai Banionienei ir jos darbo vadovei prof. dr. Loretai Valančienei už magistro darbą „Investicijų į technologijas ir makroekonominių rodiklių sąryšio vertinimas“. Trečiąją vietą laimėjo Vytautė Dlugoborskytė ir jos darbo vadovė prof. dr. Monika Petraitė už magistro darbą „Gimusių globaliomis mokslo ir technologinėmis žiniomis imlių antrepreneriškų įmonių formavimosi veiksniai“.

Taip pat komisija nusprendė įteikti Ūkio ministerijos padėką Aidai Navikaitei ir jos darbo vadovui doktorantui Mindaugui Sinkevičiui už magistro darbą „Vartotojų pasitenkinimo didinimas smulkaus ir vidutinio verslo kontekste“.