Verslas

2013.12.05 12:21

Airija artėja prie mažiausiai korumpuotų valstybių

Paskutiniai „Transparency International“ duomenys skelbia, kad Airija savo socialiniu korupcijos suvokimo indeksu užima aukštą – 21 vietą – tarp 177 tiriamųjų šalių.

Paskutiniai „Transparency International“ duomenys skelbia, kad Airija savo socialiniu korupcijos suvokimo indeksu užima aukštą – 21 vietą – tarp 177 tiriamųjų šalių.

Korupcijos indeksas matuojamas pagal skalę, kurioje 0 taškų suteikiama labiausiai korumpuotoms, o 100 – mažiausiai korumpuotoms šalims.

Daugiau nei du trečdaliai iš 177 šalių indeksas yra mažesnis nei 50.

Airijos reitingai šiais metais pagerėjo trimis taškais. Vyriausybės atstovai džiaugiasi puikiais rezultatais. Šalis savo rezultatais lygiuojasi su Urugvajumi, Bahamų salomis bei Čile.

Stabilizuoja valstybės skolą

Airijos bankas ketvirtadienį planuoja surinkti 580 mln. eurų iš nuosavo kapitalo, skirtų skolai padengti už 1,8 mlrd. eurų vertės vyriausybės valdomų privilegijuotųjų akcijų.

Planas išpirkti privilegijuotąsias akcijas, išleistas 2009-aisiais, gelbėjant Airijos banką, suteiks reikalingą paramą valstybės iždui bei paskatins valstybės skolos stabilizavimą.

Per pastaruosius 4,5 metų bankas ėmėsi reikšmingų žingsnių, kad normalizuotų savo santykius su valstybe. Šis kapitalo paketas yra neišvengiama normalizavimo dalis, tvirtino banko atstovai.

Vėl galės į Japoniją eksportuoti jautieną

Airijos jautienos pramonininkai džiaugiasi 13 metų draudimo eksportuoti jautienos produktus į Japoniją panaikinimu. Ministras Pirmininkas Enda Kenny patvirtino, kad šis susitarimas įsigalioja nedelsiant.

Airijos vyriausybė dėl panašaus sandėrio šiuo metu derasi su Kinija.

Šis draudimas galioja nuo 2000-ųjų BSE epidemijos. Pakeitimai tiesiogiai darys įtaką Airijai, Prancūzijai bei Danijai.

Po bendrojo paskelbimo su Japonijos Ministru Pirmininku Shinzo Abe  E. Kenny tvirtino – šio susitarimo vertė Airijos gyvulininkystės rinką praturtins net 15 mln. eurų per metus.

Pradėjo švęsti Kalėdų sezoną

Sulig gruodžio pirma savaite Airijos vietiniai maisto gamintojai bei amatininkai pradėjo švęsti Kalėdų sezoną.

Airijos gatvės, parkai bei meno centrai kiekvieną savaitę savo svečius kvies į šventines erdves pirkti dovanų ir skanauti karšto vyno.

Mugių ciklas tęsis iki gruodžio 25 d.