Verslas

2013.12.05 15:51

R. Šadžius prognozuoja, kiek Lietuva dar bris iš krizės

ELTA2013.12.05 15:51

Finansų ministras Rimantas Šadžius sako, kad ekonominė krizė dar nėra pasibaigusi ir prognozuoja, kad iš jos išbrisime per vienus dvejus metus.

Finansų ministras Rimantas Šadžius sako, kad ekonominė krizė dar nėra pasibaigusi ir prognozuoja, kad iš jos išbrisime per vienus dvejus metus.

„Mano nuomone, krizė nėra pasibaigusi. Esame pereinamajame laikotarpyje, kai galime pasidžiaugti pirmaisiais augimo želmenimis, tačiau iš krizės duobės išsiropšti prireiks vienerių dvejų metų“, - Seime ketvirtadienį parlamentarams kalbėjo ministras, pristatydamas patobulintą 2014 m. valstybės biudžeto projektą.

Pasak Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo, Liberalų sąjūdžio atstovo Kęstučio Glavecko, nors teigiama, kad krizė nepasibaigusi, biudžetas rodo priešingai.

„Iš tikro matoma, kad tie laikai pasibaigę“, – kalbėjo politikas.

K. Glaveckas kitų metų biudžete pasigedo ekonomikos ir verslo skatinimo, kompensacijų pensininkams, finansinio stabilumo.

Esminių pokyčių biudžete pasigedo ir konservatorius Jurgis Razma.

„Pajamų planas neambicingas, jis Vyriausybei leidžia gyventi atsipalaidavus“ – teigė J. Razma. Valdantiesiems nuo opozicijos kliuvo dėl to, kad neįvardijama, kiek numatoma ištraukti iš šešėlinės ekonomikos.

Pasak J. Razmos, patobulintas biudžeto projektas – tik su kosmetiniais pakoregavimais. Konservatorius kritikavo, kad neskirta dėmesio pensijų kompensavimui, nors numatomos viršplaninės pajamos.

Kitų metų valstybės biudžete, palyginti su ankstesniu projekto variantu, asignavimai didėja daugiau nei 100 mln. litų. Tiek pat didėja ir pajamų dalis, todėl valstybės biudžeto deficitas išlieka nepakitęs ir siekia 965 mln. litų, arba 0,77 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), planuojamas visų viešojo sektoriaus finansų deficitas – 1,9 proc. nuo BVP.

Kitąmet daugiau nei planuota – per 118 mln. litų – planuojama surinkti pelno mokesčio.

Įskaitant Europos Sąjungos paramą 2014 m. valstybės biudžete numatoma 25,9 mlrd. litų pajamų ir 26,8 mlrd. litų išlaidų, deficitas sieks 1,9 proc. nuo bendrojo vidaus produkto.

Planuojama, kad biudžetas bus priimtas gruodžio 12-ąją.