Naujienų srautas

Verslas2013.12.04 17:12

Sulaikyti daugiau kaip 25 mėsos perdirbimo įmonės darbuotojai

LRT.lt 2013.12.04 17:12

Pareigūnai trečiadienį sulaikė daugiau kaip 25 vienos mėsos perdirbimo įmonės darbuotojus. Mėsą ir jos gaminius realizuojančiose Vilniaus prekyvietėse buvo atlikta per 60 kratų. Taip pat areštuota turto, kurio vertė – 5 milijonai litų.  

Pareigūnai trečiadienį sulaikė daugiau kaip 25 vienos mėsos perdirbimo įmonės darbuotojus. Mėsą ir jos gaminius realizuojančiose Vilniaus prekyvietėse buvo atlikta per 60 kratų. Taip pat areštuota įmonės turto, kurio vertė – 5 milijonai litų.

Įtariama, kad per penkerius metus, valstybės biudžetui nemokant mokesčių, padaryta apie 8 milijonų litų žala, praneša Policijos departamentas.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai su Vilniaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojais kratas atliko Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono prekyvietėse, realizuojančiose mėsą, jos gaminius ir kitus produktus.

Buvo atlikta daugiau kaip 60 kratų, per kurias paimti buhalteriniai dokumentai, kompiuterinės laikmenos, „juodosios buhalterijos“ dokumentai, apie 0,5 mln. litų nusikalstamu būdu įgytų grynųjų pinigų ir kt.

Sulaikytiems įtariamiesiems įteikiami pranešimai apie įtarimą dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo bei neteisėto praturtėjimo. Artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl griežčiausių kardomųjų priemonių – suėmimų skyrimo.  

Įtariama, kad prekyba mėsa, jos gaminiais ir kitais maisto produktais buvo vykdoma apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą, klastojant dokumentus, nesumokant privalomųjų valstybei mokesčių.

Nustatyta, kad neapskaitytų prekių apyvarta viršijo 2,5 mln. litų per metus ir buvo išvengta beveik 1 mln. litų mokesčių į valstybės biudžetą.

Turimais duomenis, toks mėsos ir jos gaminių realizavimas prekyvietėse vyko jau kelerius metus, todėl bendrovės veikla bus tikrinama ne mažiau kaip už penkerius pastaruosius metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi