Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Darbas valstybiniuose poilsio namuose „Baltija“ Palangoje – be atlyginimo ir šaltyje

Valstybiniuose poilsio namuose „Baltija“ dirbantys palangiškiai Kalėdų laukimo džiaugsmu netrykšta – jau beveik tris mėnesius daugiau nei devyniasdešimt žmonių šąla nešildomuose pastatuose ir bergždžiai laukia atlyginimų.

Valstybiniuose poilsio namuose „Baltija“ dirbantys palangiškiai Kalėdų laukimo džiaugsmu netrykšta – jau beveik tris mėnesius daugiau nei devyniasdešimt žmonių šąla nešildomuose pastatuose ir bergždžiai laukia atlyginimų.

„Baltijoje“ dirbantys žmonės guodėsi, kad jau tris mėnesius negauna atlyginimo. Maža to, už skolas viešbučiui atjungtos dujos, todėl patalpos nešildomos. „Negana to, kad dujų nėra, ir užsakymų negalime priimti“, – piktinosi darbuotojai. Dėl to sutriko visa viešbučio veikla, atšaukiami renginiai.

Dirba be klientų

Valstybiniai poilsio namai „Baltija“ – didžiausias poilsio ir gydymo kompleksas Palangoje, kuriam priklauso trijų žvaigždučių viešbutis „Žilvinas“, estetikos ir grožio centras „Estetic Italia Baltija“ ir reabilitacijos centras „Vyturys“. Kurį laiką nešildomos viešbučio „Žilvinas“ patalpos.

Iš pareigų dar spalį dėl susiklosčiusios situacijos pasitraukė poilsio namų „Baltija“ direktorius Raimondas Karčiauskas. „Išėjau, kur geriau“, – lakoniškai paaiškino jis. R. Karčiauskas pripažino, kad „Baltijoje“ laikai – ne patys geriausi. Jo vietą laikinai užėmė vyriausiuoju inžinieriumi viešbutyje dirbęs Algimantas Valantinas.

„Ta situacija susidarė ne vakar, ne šiais metais, o žymiai anksčiau. Tokia antireklama mums kenkia – sumažėję poilsiautojų, be to, sumažėjo ir srautas pacientų, už kurių reabilitaciją sumokėdavo ligonių kasos“, – aiškino laikinasis bendrovės vadovas.

Dalis darbuotojų jau pranešė ketinantys palikti darbo vietą, kiti nusprendė nešalti ir išeiti atostogų.

A. Valantinas, kaip ir likę darbuotojai, su nerimu laukia, kokį sprendimą trečiadienį priims Vyriausybė, svarstysianti, ar pertvarkyti „Baltiją“ į uždarąją akcinę bendrovę ir inicijuoti privatizacijos procesą.

Ūkio ministerija viską žino

Kaip informavo Ūkio ministerijos, kuriai pavaldi „Baltija“, atstovė Aušra Ramoškaitė, viešbučio komplekso pertvarką numatyta atlikti per keturis mėnesius. Skelbiama, kad pertvarkymo tikslas – sudaryti galimybes konkuruoti rinkoje teikiant apgyvendinimo ir reabilitacijos paslaugas.

„Ūkio ministerija yra informuota apie sunkią įmonės padėtį. Ši padėtis susidarė per daug metų vykdant neatsakingą ūkinę veiklą. Ilgą laiką įmonės patiriamos sąnaudos viršijo pajamas, tačiau nebuvo taupomi kaštai, neieškoma efektyvesnių veiklos būdų. Artimiausiu metu Ūkio ministerija numato skelbti konkursą vadovo pareigoms užimti, priimtas sprendimas maksimaliai taupyti energetinius resursus, optimizuoti veiklą, atsižvelgti į veiklos sezoniškumą“, – aiškino A. Ramoškaitė.

Šiuo metu „Baltijos“ kompleksas vertinamas beveik 21,5 mln. Lt. Praėjusiais metais poilsio namų kompleksas patyrė beveik pusės milijono litų nuostolių.

Palangos darbo rinkai – smūgis

Darbo biržos Palangos skyriaus vedėja Rita Kivytaitė teigė dar negavusi žinių apie prastą darbuotojų situaciją „Baltijoje“. Anot jos, jei visi šie žmonės liktų be darbo – būtų didelis smūgis kurorto darbo rinkai.

„Palanga nėra didelis miestas, čia ir dešimt naujų bedarbių – labai daug“, – aiškino ji 15min.lt. Šiuo metu nedarbo lygis Palangoje siekia 9,3 proc. Per mėnesį įsiregistravo 201 naujas bedarbis. Darbo birža informuoja apie 93 laisvas darbo vietas.

R. Kivytaitė iki šiol prisimena kitų valstybinių poilsio namų – „Jūratės“ – bankrotą. Tuomet be darbo liko daugiau nei šimtas žmonių ir tai buvo didžiulis smūgis miestui.

Šiuo metu Palangoje labiausiai trūksta bendrosios praktikos slaugytojų – šios srities specialistai kurorto įmonėms patys reikalingiausi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi