Verslas

2013.12.04 11:51

STT prispaudė „AirBaltic“

Laiku iš Rygos į Maskvą neišskridę ir dėl to į Baku skrendantį lėktuvą pavėlavę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) darbuotojai buvo priversti visą naktį oro uosto laukiamojoje salėje laukti kito reiso.

Laiku iš Rygos į Maskvą neišskridę ir dėl to į Baku skrendantį lėktuvą pavėlavę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) darbuotojai buvo priversti visą naktį oro uosto laukiamojoje salėje laukti kito reiso.

Dėl dviejų STT darbuotojų patirtų nepatogumų atsakomybę turi prisiimti Latvijos aviakompanija „AirBaltic“, nusprendė Vilniaus apygardos teismas.

Trijų teisėjų kolegija paskelbė, kad palieka galioti apylinkės teismo sprendimą, kuriuo teisėja Fausta Vitkienė nusprendė STT iš bendrovės „Air Baltic Corporation AS“ priteisti 1 168,35 Lt nuostolių.

Šią sumą, vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymu, STT sumokėjo darbuotojams už papildomai kelionėje išbūtą laiką – komandiruotpinigius (kartu su išlaidomis socialiniam draudimui).

„Monrealio konvencijos 19 str. nuostata numato vežėjo atsakomybę už žalą, atsiradusią dėl vėlavimo vežant oru keleivius“, – sprendime, kuris įsiteisėjo iš karto po jo paskelbimo, pabrėžė teismas.

Į teismą STT kreipėsi po įvykio, kai du darbuotojai komandiruotėje papildomai praleido beveik 15 val. – patirtų nuostolių „AirBaltic“ geruoju nesutiko atlyginti.

STT darbuotojai iš Vilniaus skrido į Rygą, čia turėjo persėsti į Maskvą skrendantį lėktuvą ir dar tą patį vakarą pasiekti Azerbaidžano sostinę. Tačiau iš anksto suplanuota kelionė užtruko – Rygą laiku pasiekę pareigūnai sužinojo, kad skrydis į Maskvą atidėtas.

Kai po kelių valandų jis pagaliau pakilo į dangų, STT darbuotojai jau žinojo, jog nebespės į reisą Maskva-Baku. Taip ir buvo – Rusijos sostinę jie pasiekė 20.30, o lėktuvas į Baku pakilo 20.40 val.

Pareigūnai visą naktį buvo priversti kito skrydžio laukti Šeremetjevo oro uoste – atsakingi už registraciją darbuotojai išdavė tik bilietus į kitos dienos rytą numatytą skrydį.

„AirBaltic“ nesutiko su STT ieškiniu ir tikino, kad keleiviais buvo pasirūpinta – Rygoje jiems buvo išduoti 2 eurų kuponai gaiviesiems gėrimams Rygos ir po 14 eurų – Maskvos oro uostuose.

Aviakompanijos atstovai aiškino, kad reisas Ryga-Maskva buvo atidėtas dėl techninių aplinkybių. Jie taip pat nurodė, kad STT išvis neturi teisės reikalauti žalos atlyginimo – ieškinį galėjo pateikti keleiviai, o ne jų darbdaviai.