Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Statybininkų asociacija susirūpinusi dėl statybos procesų liberalizavimo

ELTA 2015.09.08 13:45

Statybininkų asociacija reiškia susirūpinimą dėl bandymų liberalizuoti su statyba susijusius procesus, nes tai, anot asociacijos, gali neigiamai paveikti pastatų saugumą. Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina, kad bandoma sumažinti tik biurokratiją, o priežiūra bus kaip tik stiprinama.

Statybininkų asociacija reiškia susirūpinimą dėl bandymų liberalizuoti su statyba susijusius procesus, nes tai, anot asociacijos, gali neigiamai paveikti pastatų saugumą. Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina, kad bandoma sumažinti tik biurokratiją, o priežiūra bus kaip tik stiprinama.

Diskusija dėl statybos proceso ir pastatų priežiūros kilo po 54 žmonių gyvybes nusinešusios „Maxima“ konstrukcijų griūties Latvijoje. Antradienį Vyriausybėje susitikę statybininkų ir Ministrų kabineto atstovai susitarė peržiūrėti įstatyminę bazę, tai yra, kaip reglamentuojami projektavimo, leidimų išdavimo procesai, dalykai, susiję su statyba ir jos priežiūra, ir kaip yra prižiūrimi jau pastatyti statiniai.

Statybų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas po susitikimo išreiškė susirūpinimą dėl Aplinkos ministerijoje svarstomų statybos įstatymo ir statybos techninio reglamento, taikomo ypatingiems statiniams, pakeitimų. Vadinamuosius ypatingus statinius leidžiama projektuoti, statyti ir prižiūrėti tik atestuotiems darbuotojams.

„Statybininkų bendruomenė išreiškė susirūpinimą, kad liberalizuojant statybų rinką, mažinant biurokratiją, kai kur nueita per daug liberalizavimo keliu“, – sakė D. Gedvilas.

Statybininkų bendruomenės atstovui rūpestį kelia bandymai keisti tam tikras charakteristikas.

„Pavyzdžiui, (tarpas – ELTA) tarp nešančių konstrukcijų, tai yra sienų ar kolonų, buvo padidintas nuo 12 iki 18 metrų, o jeigu iš gamyklos atvežtas – net iki 24 metrų. (...) Tai gali būti nesusipratimų arba avarijų ateityje priežastimi“, – sakė D. Gedvilas.

Statybininkų bendruomenei rūpestį kelia ir bandymas įteisinti nuostatą, kad „šimto žmonių vienoje vietoje“ kriterijus nebebūtų privalomas ypatingiems statiniams. Taip pat ir bandymas įteisinti, kad iki devynių aukštų pastatas, jeigu jame nėra lifto, irgi galėtų būti nelaikomas ypatingu statiniu, o tai reiškia, kad jam būtų „palengvinta statyba“.

Premjeras A. Butkevičius ramino, kad liberalizacija yra suprantama kaip biurokratizmo, gaunant statybos leidimus, mažinimas, bet statybos darbų priežiūrą ketinama tik stiprinti.

Statybininkų atstovas taip pat pasisakė už tai, kad visi statybos procesai – nuo projektavimo iki galutinio statinio eksploatavimo – privalėtų būti draudžiami civiliniu draudimu.

„Manau, kad draudimo bendrovių atėjimas į statybos sektorių įneštų tam tikros harmonijos ir atsakomybių paskirstymo“, – sakė D. Gedvilas.

Apie tai gruodžio 9 dieną statybininkų atstovai diskutuos su draudėjais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi