Verslas

2013.12.03 11:47

A. Butkevičius: kitąmet didės kultūrininkų, policininkų, ugniagesių algos

BNS 2013.12.03 11:47

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad patikslintame 2014 metų biudžete numatytas didesnis finansavimas kultūrininkų, policininkų, ugniagesių algoms.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad patikslintame 2014 metų biudžete numatytas didesnis finansavimas kultūrininkų, policininkų, ugniagesių algoms.

„Kalbant apie socialinį teisingumą, galiu pasakyti, kad mes numatėme jau ateinančių metų biudžeto įstatyme kultūros darbuotojams nuo liepos 1 dienos padidinti atlyginimus ir tam yra skirta 25 mln. litų. Policijos departamentui pirmame biudžeto projekte buvo skirta 36 mln. litų, dabar dar yra padidinta 9 mln. litų ir visiems policijos darbuotojams, kuriems ir nebuvo mažinami atlyginimai iki ekonominės krizės, bus didinami atlyginimai nuo 10 iki 12 procentų“, – LRT radijui antradienį sakė A. Butkevičius.

„Taip pat bus didinami atlyginimai priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo sistemoje, pasienyje dirbantiems darbuotojams ir kitiems biudžetiniame sektoriuje dirbantiems žmonėms – dėl to, kad mes puikiai suprantame, kad atlyginimai turi būti pirmiausia didinami žmonėms, kurių (atlyginimai – BNS) santykinai šiuo metu yra mažiausi“, – teigė premjeras.

Patikslintą 2014 metų biudžeto projektą Vyriausybė patvirtino praėjusią savaitę. Toliau jis bus svarstomas Seime.

Premjeras pažymėjo, kad jau nuo spalio atkurti valstybės tarnautojų bei teisėjų atlyginimų koeficientus bei priedus, taip pat nuo sausio atstatyti algas politikams Seimas privalėjo dėl Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo.

„Mes Konstitucinio Teismo sprendimo vykdymo atidėti negalėjome, dar kartą buvome suorganizavę pasitarimą su teisininkais, teisininkų išvada buvo galutinė, kad atidėjimas valstybei kainuos papildomus pinigus dėl to, kad reikės mokėti delspinigius už pradelstas dienas, tai susidarys tada dar didesnės išmokėjimo piniginės sumos“, – sakė jis.

Spalio 1 dieną įsigaliojo KT nutarimas, kuriuo pripažinta, kad darbo užmokestis valstybės tarnautojams ir teisėjams 2009 metais neproporcingai mažinant pareiginės algos koeficientus buvo sumažintas neteisėtai.

Įgyvendindamas šį nutarimą, Seimas nuo spalio 1 dienos yra atkūręs koeficientus tarnautojams ir teisėjams, o politikams – nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.