Naujienų srautas

Verslas2014.10.10 16:43

V. Putinas sumažino dujų kainą Armėnijai

BNS 2014.10.10 16:43

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį sumažino dujų kainas Armėnijai per vizitą šioje Kaukazo šalyje, kurioje policija sulaikė per 100 žmonių, protestavusių prieš Jerevano sprendimą prisidėti prieš Maskvos vadovaujamos Muitų sąjungos.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį sumažino dujų kainas Armėnijai per vizitą šioje Kaukazo šalyje, kurioje policija sulaikė per 100 žmonių, protestavusių prieš Jerevano sprendimą prisidėti prieš Maskvos vadovaujamos Muitų sąjungos. Susitikimo metu taip pat buvo panaikinti muitai naftai bei deimantams.

V.Putinas paskelbė sumažinsiantis Armėnijai tiekiamų gamtinių išteklių muito mokesčius, taip pat pažadėjo pigiau parduoti šiai šaliai ginklų, Jerevanui ruošiantis stoti į Kremliaus vadovaujamą Muitų sąjungą.

„Rusija padarys viską, ką gali, kad padėtų Armėnijai užbaigti visas stojimo į Muitų sąjungą procedūras“, – pažymėjo Kremliaus vadovas.

Pasak jo, dujų „kainos bus nustatytos 189 JAV doleriai (480 litų, už tūkstantį kubinių metrų)“ – gerokai mažesnės negu Rusijos siūlomos kitiems pirkėjams.

Apie tūkstantis žmonių, nepritariančių Armėnijos prezidento Seržo Sargsiano sprendimui atsisakyti glaudesnių ryšių su Europos Sąjunga (ES) ir pasirinkti suartėjimą su Kremliumi, anksčiau pirmadienį surengė eitynes sostinės gatvėmis.

Jie nešė plakatus su užrašais „Putinai, keliauk namo“ ir mojavo Armėnijos vėliavomis, pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Stiprios policijos pajėgos užtvėrė kelią eitynėms, dėl ko kilo keli nedideli susirėmimai tarp demonstrantų ir saugumo pareigūnų.

Policijos spaudos tarnyba nurodė, kad buvo sulaikyti 110 protestuotojų.

Protestai Armėnijoje vyko tęsiantis demonstracijoms Ukrainoje, kurioje sekmadienį apie 100 tūkst. žmonių išėjo į Kijevo gatves, protestuodami prieš prezidento Viktoro Janukovyčiaus sprendimą nepasirašyti planuotos svarbios sutarties su ES.

Rugsėjį S.Sargsianas netikėtai paskelbė, kad Armėnija nusprendė prisijungti prie Muitų sąjungos, kuriai be Rusijos taip pat priklauso Baltarusija ir Kazachstanas.

Šis staigus posūkis sužlugdė kelerius metus vystytus šalies planus parafuoti asociacijos ir laisvosios prekybos sutartį su ES per praeitą savaitę Vilniuje vykusį viršūnių susitikimą.

Armėnija yra labai priklausoma nuo Rusijos tiekiamų ginklų, kuriuos Jerevanas laiko esminiu veiksniu palaikant pusiausvyrą su naftos turtingu Azerbaidžanu abiejų šalių ilgamečiame konflikte dėl ginčijamo Kalnų Karabacho regiono.

Pagal V.Putino viziją, Rusijos vadovaujama Muitų sąjunga yra pamatas būsimajai Eurazijos ekonominei sąjungai, kuri turėtų bendrą vykdomosios valdžios instituciją ir naudotų bendrą valiutą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi