Verslas

2013.12.02 17:33

A. Butkevičius spaudžiamas verslo žada peržiūrėti Darbo kodeksą

BNS2013.12.02 17:33

Lietuvos verslininkų konfederacijos vadovas Robertas Dargis toliau kartoja, kad darbo santykiai šalyje turėtų tapti lankstesni. Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius toliau žada, kad kitais metais bus peržiūrimas visas Darbo kodeksas.

Lietuvos verslininkų konfederacijos vadovas Robertas Dargis toliau kartoja, kad darbo santykiai šalyje turėtų tapti lankstesni. Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius toliau žada, kad kitais metais bus peržiūrimas visas Darbo kodeksas.

„Darbo santykius reikia daryti lankstesnius, vienareikšmiškai. Turime didelį šešėlį, kurį didina per didelis darbo jėgos apmokestinimas ir nelankstūs darbo santykiai ir per didelius darbo jėgos mokesčius“, – pirmadienį Vyriausybėje kalbėjo R. Dargis.

A. Butkevičiaus pakartojo, kad kitas metais numatyta peržiūrėti visą Darbo kodeksą.

„Darbo kodekso pakeitimai yra atiduoti Seimui ir tikimės, kad jiems bus pritarta dar šiemet ar galbūt kitų metų pavasarį. Kitais metais numatyta peržiūrėti visą darbo kodeksą. Yra užsakyta tokia studija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir kitoms institucijoms pavesta peržiūrėti Europos valstybių praktiką. Apibendrinus medžiagą ir atlikus palyginamąją analizę, Vyriausybė priims sprendimus ir paruoš atskirus Darbo kodekso pakeitimo įstatymus“, –Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje žadėjo premjeras.

Vyriausybė praėjusią savaitę pritarė Darbo kodekso pataisoms, kuriomis atsisakoma privalomo atsiskaitymo lapelių įteikimo visiems darbuotojams, darbo grafikų viešo paskelbimo bei darbo pažymėjimų, darbo sutarčių registravimo, numatoma supaprastinti darbo laiko apskaitą ir darbo sutarties naudojimą. Be to, siūloma praplėsti sezoninių darbo sutarčių taikymą.

Diskusija dėl darbo santykių liberalizavimo Lietuvoje vyksta jau ne vienerius metus, investuotojai, kalbėdami su valdžia, nuolat kelia šią problemą. Pernai buvo parengtos Darbo kodekso pataisos, kuriomis siūlyta liberalizuoti darbo rinką, tačiau ankstesnės kadencijos Seimas šio klausimo nesvarstė. Vyriausybė siūlė išplėsti terminuotų darbo sutarčių galimybes, sumažinti išeitines išmokas.

Pasaulio ekonomikos forumo naujausio konkurencingumo tyrimo duomenys rodo, kad verslui Lietuvoje labiausiai trukdo neefektyvi viešojo sektoriaus biurokratinė sistema, mokesčių sistema ir griežtas darbo santykių reguliavimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.