Verslas

2015.09.08 13:45

Nuo 2015 m. „Amazon“ žada pristatyti prekes nepilotuojamais sraigtasparniais

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV interneto parduotuvė „Amazon“ planuoja ateityje pristatyti prekes pasitelkdama į pagalbą nepilotuojamus sraigtasparnius, rašo „Digit“, remdamasi kompanijos pranešimu.

JAV interneto parduotuvė „Amazon“ planuoja ateityje pristatyti prekes pasitelkdama į pagalbą nepilotuojamus sraigtasparnius, rašo „Digit“, remdamasi kompanijos pranešimu.

Nepilotuojami sraigtasparniai galės pristatyti iki 2,3 kg svorio siuntinius, kurie dabar sudaro apie 86 proc. visų „Amazon“ užsakymų, sakė kompanijos generalinis direktorius Jeffas Bezosas interviu televizijos kanalui CBS.

Siuntinius taip bus įmanoma pristatyti 10 mylių (apie 16 km) spinduliu nuo interneto parduotuvės sandėlių, maksimalus laikas nuo užsakymo įforminimo ir prekės pristatymo sieks 30 minučių. Prekės pristatymas bepiločiu aparatu bus įtrauktas į mokamą programą „Prime“, pagal kurią prenumeratoriai dabar gali gauti prekę per dvi dienas nuo atlikto užsakymo.

„Nėra jokių techninių apribojimų tokiems pristatymams, tiesa, tik nedideliais atstumais. Tačiau kol kas problemų daugiau nei sprendimų“, – teigia ekspertai.

Pasak J. Bezoso, „Amazon“ dabar rengia techninę projekto dalį, o norint įgyvendinti tokią pristatymo sistemą neprireiks ketverių–penkerių metų. Šiuo metu kompanija jau kreipėsi į JAV Federalinę aviacijos administraciją (FAA) tikėdamasi gauti leidimą bepiločių sraigtasparnių skraidymui.

Kaip pastebi „NBC News“ mažai tikėtina, kad tokia siuntų pristatymo sistema bus įvesta iki 2015 metų, nes, kaip lapkritį pareiškė FAA, bepiločių aparatų integracija į oro erdvės sistemą yra rimta problema.

„Amazon“ yra didžiausia pasaulyje interneto mažmenininkė, parduodanti prekes ir paslaugas internetu. Be JAV, kompanija vykdo užsakymus Kanadoje, Kinijoje, Brazilijoje, Japonijoje ir Europos šalyse.