Verslas

2013.12.02 07:26

Kai kuriose ministerijose pinigai baigsis anksčiau nei metai

Jurgita Lapienytė, 15min.lt2013.12.02 07:26

Metams artėjant į pabaigą, tuštėja ir šalies ministerijų piniginės. Daugumai ministerijų pakaks šiems metams skirtų biudžeto lėšų, tačiau kai kurios, net ir susiveržusios diržus, įklimps į skolas.  

Metams artėjant į pabaigą, tuštėja ir šalies ministerijų piniginės. Daugumai ministerijų pakaks šiems metams skirtų biudžeto lėšų, tačiau kai kurios, net ir susiveržusios diržus, įklimps į skolas.

Ministerijos jau yra panaudojusios didžiąją dalį šiems metams skirtų pinigų. Pavyzdžiui, Ūkio ministerija jau išleido 80 proc. lėšų, Susisiekimo ministerija – 72 proc., Aplinkos ministerija – 82 proc. Vis dėlto daugumos ministerijų atsiųstuose atsakymuose 15min.lt nurodoma, kad šiems metams skirtų pinigų užteks.

Tiesa, yra pora ministerijų, kurios Naujuosius pasitiks tuščiomis piniginėmis.

VRM darbuotojai gaus tik avansą

Vidaus reikalų ministerija (VRM) savo veiklai vykdyti iki lapkričio vidurio panaudojo 82 proc. šiems metams patvirtintų asignavimų.

„Jų pakaktų, tačiau ministerija planuoja gruodį darbuotojams išmokėti tik avansą, o likusią asignavimų darbo užmokesčiui dalį perduoti Sveikatos priežiūros tarnybai prie VRM ir panaudoti pareigūnų pensijoms“, – rašoma ministerijos atsakyme 15min.lt.

Likusių keliolikos procentų iki metų pabaigos neužteks. VRM skaičiuoja, kad kreditinis įsiskolinimas šiais metais sieks 48,7 mln. Lt.

Teisingumo ministerijai trūks pinigų algoms

Teisingumo ministerija jau išleido apie 90 proc. savo metinio biudžeto. Prognozuojama, kad pinigų pritrūks.

„Atsižvelgiant į esamą situaciją, preliminariais duomenimis, 2013 metais ministerijos vykdomoms programoms gali pritrūkti apytiksliai 2,5 mln. Lt (iš jų apie 350 tūkst. Lt darbo užmokesčio lėšų)“, – rašoma Teisingumo ministerijos atsakyme.

Teigiama, kad didžiąją dalį šio numatomo trūkumo sudaro ne tiesioginės ministerijos išlaidos, o kitos vykdomos programos – pavyzdžiui, pagal vykdytinus dokumentus atlyginti asmenims turtinę ir neturtinę žalą, atsiradusią dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų, smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimas ir kt.

ŠMM pinigų užteks, bet darbuotojų algos dar nedidės

Švietimo ir mokslo ministerija 15min.lt informavo, kad ministerija planuoja neišleisti daugiau, nei turi. Iki lapkričio vidurio panaudota 84 proc. metams numatytų lėšų. „Atsiskaitymai vyksta pagal planą. Planuojame išsitekti į asignavimus”, – rašoma ŠMM atsakyme.

Tiesa, ŠMM, priešingai nei dalis kitų ministerijų, nuo spalio 1-osios nedidino tarnautojų algų. Konstituciniam Teismui birželį paskelbus, kad 2009 metų viduryje sprendimai neproporcingai sumažinti tarnautojų ir teisėjų algos koeficientus, priedus už kvalifikaciją prieštaravo Konstitucijai, Seimas priėmė įstatymą, kuriuo nuo spalio nuo 5 iki 20 procentinių punktų valstybės tarnautojams didinami priedai už kvalifikacines klases. Pritrūkus lėšų, siūloma su darbuotojais atsiskaityti iki kitų metų kovo 1-osios.

ŠMM su darbuotojais atsiskaityti ketina ne dabar, o iki pavasario.Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.